Poblíž slovenské obce Liptovská Lúžna u Ružomberoku našli v pondělí tělo sedmapadesátiletého muže. Pitva na Jesenovské lékařské fakulty v Martině následně potvrdila prvotní podezření, že zemřel po střetu s medvědem. Jde tak o první známý případ úmrtí člověka po střetu s tímto zvířetem na Slovensku za posledních sto let, píše deník SME.

Ružomberok 15:55 15. června 2021

Jde o první zaznamenané úmrtí člověka po střetu s medvědem na Slovensku (ilustrační foto) | Foto: bodsa/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

„Předběžná zpráva z pitvy zesnulého zjistila, že zemřel na následky poranění, které způsobil útok medvěda,“ řekla deníku SME mluvčí žilinské krajské policie Gabriela Kremeňová.

Na Šumpersku se pohybuje rys z Polska. ‚Na člověka je zvyklý, do přírody se dostat neměl,‘ říká odborník

Číst článek

Tělo našel v pondělí obyvatel Liptovské Lúžné v dolině Bansko. Muž měl na hlavě, krku a na boku hluboké rány po pokousání. Poblíž byly také nalezeny stopy medvěda.

Přivolaný soudní lékař potvrdil, že ke smrti nedošlo přirozeným způsobem, doplnila pro deník mluvčí Lesů SR Marína Debnárová.

Ta v pondělí pro SME poukázala na to, že rozšiřující se populace medvědů v oblasti může způsobit další nebezpečné střety a návštěvníky nabádá, aby se pohybovali ve skupinkách a bavili se tak, aby si jich zvíře včas všimlo.

Podobný incident se odehrál před měsícem také poblíž Šútovského vodopádu - muže při opravování turistického zábradlí napadl medvěd a způsobil mu hluboké tržné rány na noze. Zraněný byl hospitalizován a jeho stav je stabilizovaný.

tzr

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. V Nízkých Tatrách našli v lese mrtvého muže. Pitva potvrdila podezření, že ho zabil medvěd

  2. Další změny v pravidlech pro tábory. Ministerstvo opět mění podmínky pro testování, stěžují si skauti

  3. Začíná festival Sculpture Line. Sochy vystaví pod širým nebem Praha a dalších 39 měst světa

  4. Van Bastenův volej nebo Ronaldova patička. Schickova trefa se zařadila mezi nejhezčí góly historie Eura

  5. Zmrazení platů politiků by bylo sympatickým gestem, kdyby z něj Babiš nedělal kampaň

  6. Českým tenistkám přechod na trávu nevyšel, Muchová i Vondroušová končí v Berlíně v prvním kole

Aktuální témata

MS hokej 2021 program, MS hokej 2021, ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme