Exploze neznámé výbušniny ve středu ráno poškodila centrum pro testování na koronavirus v nizozemském městečku Bovenkarspel. Policie podle agentury Reuters hovoří o úmyslné akci a snaží se zjistit, co přesně výbuch způsobilo. Nikdo při něm nebyl zraněn, hlášena jsou pouze rozbitá okna.

Amsterodam 10:36 3. března 2021

Exploze neznámé výbušniny ve středu ráno poškodila centrum pro testování na koronavirus v nizozemském městečku Bovenkarspel | Foto: Eva Plevier | Zdroj: Reuters

„Zatím přesně nevíme, co vybuchlo, nejdříve to musí vyšetřit pyrotechnici,“ řekl policejní mluvčí Menno Hartenberg.

Mládež v nizozemském Urku zapálila testovací centrum na koronavirus. Policie rozdala 3600 pokut

Číst článek

Exploze obcí Bovenkarspel, která leží asi 55 kilometrů severně od Amsterdamu, otřásla těsně před sedmou ráno, když bylo ještě testovací středisko zavřené. Všechny dopolední odběrové termíny pak byly zrušeny.

Policie prostor uzavřela a domnívá se, že odběrové místo se stalo terčem útoku. „Tvrdíme, že něco takového se nestane jen tak náhodou,“ uvedl Hartenberg. Výbušninu podle něj „někdo musel umístit“.

Agentura AFP připomíná, že ve vesnici Urk nedaleko Bovenkarpselu se v lednu stalo koronavirové testovací centrum terčem žhářského útoku. Nizozemsko tehdy zasáhla několikadenní vlna nepokojů spojená s vyhlášením nočního zákazu vycházení, při které policie zadržela stovky lidí.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Kelinovým komplikoval život kozácký původ. Otce chtěli popravit po válce, syn nemohl studovat

  2. ‚Nejde ji aktualizovat kvůli mutacím.’ Členové Učené společnosti považují projekt české vakcíny za naivní

  3. Místo stoprocentní nemocenské příspěvek 370 korun. ‚Dílčí zájem převážil,’ reaguje Maláčová

  4. V Nizozemsku vyšetřují možný útok po explozi u testovacího centra. Nikdo nebyl zraněn

  5. ONLINE: Česko má za úterý 16 642 případů covidu. Je to čtvrtý nejvyšší počet za dobu epidemie

  6. Kauza otravy Bečvy: znalec požádal o prodloužení lhůty pro vypracování klíčového posudku

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme