V noci znovu hrozí mrazy, mohou poškodit stromy. V části země bude náledí

5 měsíce starý 46

 ČTK

ČTK

V noci a ve středu ráno se v celé republice znovu objeví mrazy, které mohou poškodit vegetaci, hlavně kvetoucí ovocné stromy. Na Vysočině, v Jihočeském kraji a v části středních Čech hrozí od úterního večera také náledí, vyplývá z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Chladné noci panovaly v Česku i v závěru velikonočního víkendu.

Rozkvetlé narcisy pod sněhem 2. dubna 2022 ve Zbýšově u Brna.Zvětšit fotkuKliknutím zvětšíte Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii gallery 28 fotografií v galerii ›

Rozkvetlé narcisy pod sněhem 2. dubna 2022 ve Zbýšově u Brna. | Foto: ČTK

V noci na středu teploty klesnou nejčastěji na nulu až na minus čtyři stupně Celsia. Meteorologové uvedli, že zeleninu a nízké rostliny lze před mrazy chránit světlou netkanou textilií, kterou mohou zemědělci, sadaři a zahrádkáři ponechat i několik dní po odeznění ranních mrazů. Stromy je možné postříkat drobnými vodními kapičkami, zpravidla před východem slunce. Pomoct může také dýmování či zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu bezprostředně u stromů. Výstraha před mrazem platí od půlnoci do středečních 08:00.

Adam skončil po operaci ve vigilním kómatu

Kauza Adámek: Státní zástupce chce podmíněné tresty pro lékařku a sestru

Po předchozích srážkách a následném vyjasnění se bude zejména v jihovýchodní polovině Čech a na Vysočině při poklesu teplot pod bod mrazu místy tvořit od středních poloh náledí nebo zmrazky. Varování před těmito jevy platí pro celý Kraj Vysočina, Jihočeský kraj a regiony Benešov, Čáslav, Dobříš, Kutná Hora, Příbram, Sedlčany, Vlašim a Votice ve Středočeském kraji, a to od dnešních 21:00 do středy 09:00.

Předplaťte si Deník.cz a čtěte vše bez limitu a omezení. Více zde.

Zdroj