V Ostravě na festivalu Hudební žně vystoupí Bára Poláková i Vladimír Javorský

4 měsíce starý 11

foto Ilustrační foto - Zpěvačka a herečka Barbora Poláková.

Ostrava - Na festivalu Hudební žně v Ostravě vystoupí Bára Poláková i Vladimír Javorský. Akce se čtyřmi scénami se 3. června uskuteční v Domě kultury Poklad. Hudební přehlídka nabídne mix žánrů, od etnojazzu a world music až po pop či beat boxing. Program je zaměřený i na hudební výstupy známých českých divadelních a filmových tváří. ČTK to za pořadatele řekla Tereza Zgabajová.

"Umělci vystoupí na čtyřech hlavních scénách v porubském Pokladu, včetně příjemného letního amfiteátru. Kromě nepřehlédnutelné osobnosti české hudební scény a pětinásobné držitelky cen Anděl Barbory Polákové přivítáme také charismatického britského muzikanta s českými kořeny Jamese Harriese s jeho akustickými baladami," řekla Zgabajová.

Další Brit v programu bude vyhledávaný světový performer a jazzman Justin Lavash. "Vystoupí i Bára Hrzánová, oblíbená ostravská kapela Nedivoč s autorskou tvorbou Jiřího Krhuta, slovenská punkrocková skupina Slniečko s přesahem do world music. Nebo čtyřiadvacetiletý energický písničkář a Objev roku ve Zlatém slavíkovi Michal Horák s kapelou," doplnila.

Festival dostal jméno a tvář podle známé sochy Žně. Umělecké dílo Konráda Babraje vítá návštěvníky Pokladu ve foyeru a je neodmyslitelnou součástí kulturního domu. Ten je znovuotevřený po rozsáhlé rekonstrukci od roku 2021.

Zdroj