V osvobozené obci u Kyjeva objevili další hromadný hrob s desítkami obětí

5 měsíce starý 224

foto Ilustrační foto - Forenzní pracovníci se chystají vyzvednout tělo mrtvého civilisty zabitého během války proti Rusku z masového hrobu v Kyjevě 8. dubna 2022.

Kyjev - Nový hromadný hrob zřejmě s desítkami civilních obětí byl po stažení ruských jednotek objeven v sobotu v další osvobozené obci Buzova v Kyjevské oblasti. Podle agentury Reuters to dnes v televizi řekl jeden z místních činitelů.

Představitel úřadů oblasti Dmytrivka u Kyjeva, do níž vedle dalších vesnic spadá i Buzova, Taras Didyč ukrajinské televizi řekl, že těla byla objevena v díře nedaleko benzinové stanice. Kolik obětí se v hrobě nachází, bude podle něj ještě třeba potvrdit. "Teď se vracíme k životu, ale během okupace... zemřelo mnoho civilistů," dodal.

V prvních týdnech ruské invaze na Ukrajinu byla při ofenzivě vedené směrem na Kyjev vystavena neustálé palbě řada menších měst jako Makariv, Buča, Irpiň nebo vesnic v oblasti Dmytrivka. Místní média už začátkem dubna informovala o obětech objevených v Buzové a jejím okolí. Tehdy se našly tři desítky těl.

Po stažení ruských jednotek z Kyjevské oblasti se na místech nacházejí hromadné hroby a množství obětí. Tyto hrůzné pozůstatky ruské okupace vyvolaly bouřlivé mezinárodní odsouzení, zejména kvůli stovkám povražděných civilistů v Buči.

Válka na Ukrajině … SLEDUJEME ON-LINE

Zdroj