V Písku strhnul vandal městskou vlajku, zřejmě si ji spletl s ukrajinskou

6 měsíce starý 15

Modrožluté barvy, ale jiné rozložení. To je jediný rozdíl mezi městskou vlajkou jihočeského Písku a vlajkou Ukrajiny. A zřejmě právě neznalost stojí za vandalismem, který se zde odehrál během oslav konce druhé světové války. Někdo si totiž zřejmě městskou vlajku spletl s ukrajinskou. Strhl ji, zmačkal a pohodil u památníku, kde visela.

Foto: Lucie Kándlová, Právo

Vlajka města Písku během oslav konce druhé světové války

Článek

„Městská vlajka visela u památníku 4. obrněné divize U.S. Army u Základní školy T. G. Masaryka. My se domníváme, že si ji vandal spletl s ukrajinskou, protože si jsou velmi podobné,“ řekla Právu Petra Měšťanová, mluvčí písecké radnice.

„Rozdíl je jen v rozložení barev. Vlajka města Písku je tvořena dvěma stejnými pruhy, z nichž horní je žlutý a dolní je modrý. Při svislém použití je žlutý pruh umístěn vlevo. Ukrajinská vlajka má uspořádání barev obrácené,“ dodala s tím, že městská vlajka například na budovách městského úřadu visí řadu let.

„V poslední době se ale stává, že jdou lidé okolo a podivují se, proč máme vyvěšenou ukrajinskou vlajku, většinou jde ale o přespolní,“ dodala mluvčí radnice.

Foto: Lucie Kándlová, Právo

Vlajka města Písku během oslav konce druhé světové války

Během oslav konce druhé světové války navíc někdo strhl i sovětskou a českou vlajku, které visely u památníku u zemského hřebčince, který připomíná setkání spojeneckých vojsk americké a rudé armády.

„Všechny tyto případy radnice odsuzuje. Záležitost se řeší jako přestupek, pachatele neznáme,“ dodala Měšťanová.

Obytný dům v Písku byl zapálen úmyslně. Policie obvinila mladíka, který tam dřív bydlel

Krimi

Výběr článků

Telč se chystá na turistickou smršť

Telč letos na vrcholu letních prázdnin projde skutečnou zatěžkávací zkouškou. Pouhé dva dny od sebe začne pětitisícové město absorbovat davy turistů mířících...

Soud pustil žháře z Vítkova na svobodu

Okresní soud v Šumperku ve čtvrtek rozhodl propustit na svobodu dva ze čtyř žhářů, kteří v roce 2009 zaútočili na dům romské rodiny ve Vítkově a velmi těžce...

Načítám

Zdroj