V Plzni se budou udělovat hudební ceny Žebřík, vystoupí Pavlíček či Znouzectnost

5 měsíce starý 34

foto TK k vyhlášení hudebních cen Žebřík, 28. března 2023.Zleva Michal Pavlíček, Jaroslav Hudec z iReportu a Michal Mareda, řečený Márdi frontman pardubické skupiny Vypsaná fiXa .

Plzeň - Udělení desítek hudebních cen, křest alba Michala Pavlíčka a koncerty několika hudebníků a kapel dnes budou na programu 31. ročníku hudební ankety Žebřík v Plzni. Zhruba šestihodinový maraton v plzeňském areálu DEPO2015 budou uvádět Marek Taclík a Iva Pazderková. V koncertních blocích vystoupí Pavlíček s hosty Bárou Basikovou, Kamilem Střihavkou, Vilémem Čokem a Radkem Škarohlídem a dále Kateřina Marie Tichá se skupinou Bandjeez, kapela Vypsaná fixa či plzeňská skupina Znouzectnost. Uděleno bude celkem 27 cen v devíti kategoriích a jedna speciální cena.

O vítězích v kategoriích zpěvačka, zpěvák, skupina, objev, album, skladba, videoklip, akce a film za rok 2022 rozhodovali v dvoukolovém hlasování od ledna do konce února hudební fanoušci v internetové anketě. Z každé kategorie vzešlo pět nominovaných. Mezi nimi jsou například kapely Vypsaná fixa, Chinaski, Mirai, Tata Bojs, Kabát a Lucie, zpěváci Marek Ztracený, Miroslav Žbirka, David Koller, Tomáš Klus či zpěvačky Anna K, Ewa Farna, Lenny a další. "Převážná většina vítězů potvrdila osobní účast na vyhlášení ankety," uvedl ředitel cen Žebřík Jaroslav Hudec. Autorem cen je výtvarník Václav Česák z Plzeňska, který ceny pro Žebřík tvoří 28 let.

Michal Pavlíček dnes na Žebříku pokřtí své nové bilanční album. Vychází na konci března a na čtyřech CD obsahuje kompilaci toho nejlepšího z Pavlíčkovy hudby od 80. let minulého století do současnosti. 

Zdroj