V Praze přepadli seniora, zrovna když vybral životní úspory. Podezřelé zachytily kamery

2 týdny starý 8

„Kriminalistům se podařilo zmapovat pohyb poškozeného a na základě vytěžení kamerového systému v bance, na ulici, ale i v městské hromadné dopravě vypátrali dva podezřelé muže,“ uvedla mluvčí policie Eva Kropáčová.

Kamerové záznamy s podezřelými policisté zveřejnili na svém webu a žádají veřejnost o pomoc. Ti, kteří některého z mužů poznají nebo vědí, kde by se mohli nacházet, se mají ozvat na linku 158. V případě dopadení a odsouzení jim za loupež hrozí až deset let vězení.

Chytil ho za batoh a strhl na zem

Pachatelé muže přepadli v Praze 10. „Osmasedmdesátiletý muž krátce po poledni vybral z banky v Praze 4 svoje životní úspory, které si uložil do batohu. Při cestě z banky jej však dosud neznámý pachatel na chodníku v ulici Jetelová chytil za batoh, poškozeného strhl na zem, kde jej vláčel a smýkal po zemi. Nakonec se mu po několika metrech podařilo tašku uloupit a z místa utekl pryč,“ popsala událost mluvčí.

Lupiči v taxíku přepadli v Praze turistu i muže, který chtěl odvézt domů

Policisté podle ní díky kamerovým záznamům následně vypátrali dva podezřelé.

„Na kamerovém záznamu v bance je zachycen první muž, který seniora pronásledoval z pobočky a s největší pravděpodobností prostřednictvím mobilního telefonu předával informace dalšímu muži. Oba podezřelí se pak setkali na tramvajové zastávce Náměstí Míru, kde si pronásledování poškozeného převzal druhý muž. Druhý podezřelý muž zachycený na kamerovém záznamu poškozeného sledoval až na Prahu 10, kde jej napadl a oloupil,“ popsala Kropáčová.

Při loupeži osmasedmdesátiletý senior utrpěl poranění na ruce a další pohmožděniny. Na místo události byla přivolána rychlá záchranná služba, která jej v sanitce ošetřila, dodala mluvčí.

Seniorka z Olomouce uvěřila, že má napadený účet. Přišla o úspory

Zdroj