V Praze se dnes setkají představitelé Parlamentů Česka a Ukrajiny

před 2 měsíce 74

foto Ilustrační foto - Předseda ukrajinské Nejvyšší rady Ruslan Stefančuk přivítal v sídle zákonodárného sboru šéfy parlamentů evropských zemí včetně předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (čtvrtá zprava) a předsedy Senátu Miloše Vystrčila (třetí zprava), 25. listopadu 2023, Kyjev.

Praha - Představitelé českých parlamentních komor se dnes odpoledne setkají s předsedou Nejvyšší rady Ukrajiny, tedy ukrajinského Parlamentu, Ruslanem Stefančukem. Setkání se koná v předvečer jednání zástupců parlamentů zemí Visegrádské skupiny (V4) a Ukrajiny.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) přijmou Stefančuka po 17:00 ve Sněmovně. Od 20:00 se pak ve Valdštejnském paláci v Praze koná večeře při příležitosti summitu předsedů parlamentů zemí V4 a Ukrajiny.

V úterý spolu jednali premiéři zemí V4. Jedním z témat byla pomoc Ukrajině, která se už dva roky brání invazi ruské armády. Premiéři všech zemí V4 (ČR, Slovensko, Polsko a Maďarsko) se shodují v tom, že ruská agrese proti Ukrajině je hrubým porušením mezinárodního práva a že Ukrajina potřebuje pomoc, řekl po jednání český premiér Petr Fiala (ODS). Země V4 se ale liší v názorech na příčiny ruské agrese na Ukrajině i na formy pomoci.

Přečtěte celý článek