V pražském kostele sv. Ignáce se lidé rozloučí s hercem Ladislavem Trojanem

3 měsíce starý 36

foto Herec Ladislav Trojan na snímku ze 17. února 2014.

Praha - V pražském kostele sv. Ignáce se dnes uskuteční poslední rozloučení s hercem Ladislavem Trojanem, který zemřel 18. prosince ve věku 90 let. Rozloučení bude mít podobu zádušní mše. Ladislav Trojan se do povědomí televizních diváků zapsal například rolí v seriálu Tři chlapi v chalupě. Ve filmovém světě jsou známí jeho dva synové - režisér a producent Ondřej Trojan a herec Ivan Trojan.

Ladislav Trojan se narodil v Praze, už v dětství hrál ochotnické divadlo, věnoval se i baletu. Po vystudování DAMU získal angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého, kde začínal rolemi milovníků, brzy se ale prosadil i jako představitel komediálních rolí. Po sedmi letech přešel do Městských divadel pražských, kde setrval až do odchodu na penzi. Po opuštění stálého angažmá pak hostoval na několika scénách. Představil se i v zájezdových představeních, například s Květou Fialovou a Petrem Nárožným v komedii Tři na lavičce.

Filmografie Ladislava Trojana zahrnuje více než 100 položek, častěji než ve filmu točil pro televizi, hlavní role ho ale míjely. Divákům se zapsal do povědomí v populárním seriálu Jaroslava Dietla a Jiřího Hubače z 60. let Tři chlapi v chalupě, v němž s Lubomírem Lipským a Janem Skopečkem ztělesnili svéráznou rodinu Potůčkových, která hospodařila bez žen.

Malé děti znají Ladislava Trojana z Kouzelné školky, kterou v letech 2011 až 2018 moderoval jako děda Láďa.

Zdroj