V Příbrami zasahují hasiči, po zřícení střechy je jeden vážně zraněný

5 měsíce starý 47

Aktualizováno 13:38 29. října 2022, 13:10 Autor: ČTK

Střecha neobývaného domu dnes dopoledne v Příbrami zavalila čtyři dělníky, jeden z nich je vážně zraněný. Všichni včetně zraněného se dostali z trosek ven. Další pracovníci se nepohřešují, čtyři dělníci byli v době neštěstí na obědě. Místo už prohledal pes cvičený na vyhledávání zavalených lidí, hasiči na místo přivezou ještě jednoho, který místo pro jistotu propátrá znovu, řekla ČTK policejní mluvčí Barbora Schneeweissová

Hasiči, ilustrační fotografie.

Hasiči, ilustrační fotografie.
FOTO: Jitka Pilátová / INCORP images

Část bytového domu, který přímo sousedí s městským úřadem, se zřítila po 11:30 na náměstí T. G. Masaryka. Informace dělníků a svědků o počtu lidí, kteří uvnitř pracovali, se od počátku lišily, proto na místo mířil větší počet hasičů i speciální vozidlo Fenix používané k zásahům s větším počtem pacientů. Vůz nakonec nebyl využit a vrátil se na základnu, uvedli záchranáři.

Zraněného 35letého muže přepravili záchranáři letecky do jedné z pražských nemocnic s poraněním hlavy, hrudníku a kotníku. Celou dobu byl při vědomí, uvedla pražská záchranná služba na twitteru. Další tři lidé jsou podle mluvčí záchranné služby bez zranění a nebyl třeba jejich transport do nemocnice.

Podle informací ČTK je objekt nestabilní a propadla se nejen střecha, ale i patra pod ní. Příbramský starosta Jan Konvalinka (ANO) ČTK řekl, že se čeká na statika. Na místo míří těžká technika a sací bagr.

Zdroj