„V Radě Olomouckého kraje jsme rozhodli o provedení forenzního auditu v příspěvkové organizaci Správa silnic Olomouckého kraje. ...

1 měsíc starý 17
„V Radě Olomouckého kraje jsme rozhodli o provedení forenzního auditu v příspěvkové organizaci Správa silnic Olomouckého kraje. K rozhodnutí nás vedly zveřejněné zápisky z údajného Faltýnkova diáře.

Minulý týden byla na serveru Seznamzpravy.cz zveřejněna reportáž, ve které se objevily také informace týkající se Olomouckého kraje. Konkrétně zde prostějovský právník Zdeněk Klapka v minulosti radil Faltýnkovi, jak ovládnout dopravní veřejné zakázky v Olomouckém kraji.

Základem plánu podle právníka Klapky bylo, že zaběhnutý systém rozdělování zakázek se nemá měnit, jen je třeba ho přesměrovat na skupinu lidí kolem Faltýnka. Právník také doporučil Faltýnkovi, aby po odchodu ředitele Správy silnic Olomouckého kraje do důchodu obsadili místo ředitele „výkonným člověkem bez ambicí si dělat svoje a vkládat své myšlenky.”

Pokud by se informace z nalezeného deníku potvrdily a byly opravdu autentické, vidím to jako velký problém, jelikož je ve zmíněném diáři uvedeno hned několik jmen z Olomouckého kraje, včetně bývalého hejtmana Ladislava Oklešťka. Zveřejněné informace mě každopádně utvrzují v tom, že je absolutně na místě revize a zpřísnění pravidel pro zadávání veřejných zakázek jak v Olomouckém kraji, tak v jeho příspěvkových organizacích.

Správa silnic Olomouckého kraje, o které se ve zveřejněných dokumentech hovoří, je příspěvkovou organizací Olomouckého kraje, která má vlastního ředitele a management. Na jednání rady jsme se shodli, že provedeme v této příspěvkové organizaci forenzní audit, který by měl případné nekalé praktiky prověřit do hloubky. Pokud audit odhalí závažné nedostatky, následně může sloužit pro další případné kroky směrem k orgánům činným v trestním řízení.“

Zdeňka Dvořáková Kocourková, Piráti a Starostové - Olomoucký kraj

Zdroj