V Řecku za posledních 24 hodin vypuklo přes 50 lesních požárů. Informoval o tom v pondělí večer deník Kathimerini. Během dne se podařilo dostat pod kontrolu požár, který vypukl zhruba 50 kilometrů od Atén a vyžádal si evakuaci jedné menší obce. Mimo kontrolu hasičů je požár u města Delfi ve středním Řecku.

Atény 23:32 4. července 2022

Požár, který vypukl na předměstí Atén | Foto: Konstantinos Zilos | Zdroj: Reuters

Hasiči za posledních 24 hodin zaznamenali vznik 52 lesních požárů, uvedl jejich mluvčí. Ve velké části země, a to včetně regionu kolem Atén, zůstává velmi vysoké riziko vzniku požárů kvůli vysokým teplotám a silnému větru. Do boje s ohněm v pondělí řečtí hasiči nasadili také letadla a helikoptéry.

Na většině území Česka hrozí kvůli suchu požáry. Teploty místy přesáhnou 30 stupňů Celsia

Číst článek

S rozsáhlým požárem u města Dilesi v pondělí bojovalo na 100 hasičů a čtyři letadla. Část obyvatel byla kvůli tomu evakuovaná.

Podle večerních informací se ale požár podařilo dostat pod kontrolu. Večer pak vypukl požár u města Delfi, který donutil k odchodu například obyvatele jednoho místního kláštera. Zasahuje tam na 50 hasičů.

V loňském roce v Řecku shořelo na 120 000 hektarů lesů a porostů, což byla jedna z nejhorších dosavadních bilancí. Řecká vláda premiéra Kyriakose Mitsotakise pak čelila kritice za malou připravenost.

Letos by v Řecku mělo v létě působit na 250 hasičů ze šesti evropských zemí, kteří budou pomáhat řeckým kolegům. První jednotky z Bulharska a Rumunska o víkendu do Řecka dorazily.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. V Řecku vypuklo za posledních 24 hodin přes 50 lesních požárů. Hasiči nasadili letadla a helikoptéry

  2. V Chicagu se střílelo v průvodu k oslavám Dne nezávislosti. Šest lidí je mrtvých, dalších 24 zraněných

  3. Žena zasažena napalmem ze známého snímku z války ve Vietnamu odvezla 240 ukrajinských migrantů

  4. Věk i nespokojenost. Přes 70 procent Američanů si nepřeje, aby Biden znovu kandidoval

  5. Silničáři při opravě Barrandovského mostu používají ultra vysokohodnotný beton. Zajistí delší životnost

  6. Čeští basketbalisté zvládli utkání v Litvě a postupují do další části kvalifikace mistrovství světa

Aktuální témata

Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Barrandovský most, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, MS fotbal 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Prezidentské volby 2023, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, Válečné ztráty, MS hokej 2023

Doporučujeme