Nedaleko Atén byl v pátek zavražděn známý řecký televizní novinář, který se zabýval kriminálními kauzami. Podle prvních zpráv zastřelily padesátiletého Jorgose Karaivaze při cestě domů dvě zakuklené osoby na motocyklu, informovala agentura AFP. Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová napsala na twitteru, že je vraždou hluboce otřesená.

Atény 17:17 9. 4. 2021(Aktualizováno: 17:46 9. 4. 2021)

Policista hlídá ulici, kde byl zastřelen řecký novinář Jorgos Karaivaz | Foto: Costas Baltas | Zdroj: Reuters

Policie ihned začala s pátráním po pachatelích a vyšetřováním okolností vraždy. Tělo muže se našlo nedaleko jeho domu na aténském předměstí.

Karaivaz, který pracoval pro více médií, se vracel domů z televize Star, kde natáčel pořad. Podle vyšetřovatelů se jednalo o profesionální vraždu. Útočníci zřejmě použili při střelbě tlumič.

I am deeply shocked following reports that journalist Giorgos Karaivaz was shot dead in Athens.
My thoughts are with his family and colleagues.#Justice should be served, and the safety of the journalists should be guaranteed. https://t.co/KCptmg1x0V

— Věra Jourová (@VeraJourova) April 9, 2021

K vraždě se na twitteru vyjádřila i místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Uvedla, že ji zpráva šokovala. „Mělo by dojít k výkonu spravedlnosti a měla by být zaručena bezpečnost novinářů,“ napsala na svém účtu.

„Jeho smrt nás velice zasáhla,“ uvedla mluvčí řecké vlády.

Útoky na novináře jsou v Řecku relativně vzácné. V roce 2010 byl v Aténách zastřelen Sokratis Jolias. K jeho vraždě se přihlásila krajně levicová skupina, policie ale pachatele dodnes nevypátrala. Častější jsou žhářské a jiné druhy útoků na sídla soukromých médií.

We call on the Greek police to use all possible means of investigation to identify the perpetrators and the masterminds as soon as possible. Depending on the circumstances, a new assassination of a journalist on European soil can have a considerable impact.

— RSF (@RSF_inter) April 9, 2021

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. V Řecku zastřelili investigativního novináře. Zabýval se kriminálními kauzami

  2. Amatéři mohou od pondělí trénovat ve skupinkách po 20 lidech venku, vnitřní sportoviště zůstávají zavřená

  3. ‚V myšlenkách se obracíme ke královské rodině.‘ Británie truchlí nad smrtí prince Philipa

  4. Jako Čech až do konce kariéry. Brankář Slavie Kolář oznámil, že helmu už při fotbale nesundá

  5. ‚Vypadá to, že jste připraven jít do postele.' Princ Philip se proslavil také výroky, často kontroverzními

  6. Arenberger představil své politické náměstky na ministerstvu. Funkce obsadí Havrda s Vajdákem

Aktuální témata

Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme