V Řecku zemřelo na koronavirus nemluvně ve věku 37 dní

2 měsíce starý 11

9. 3. 2021

V pondělí 8.3.  bylo v ČR zaznamenáno dalších 10 466 nových denních nákaz.   Zemřelo 22 147 lidí, to je denní nárůst o 265 mrtvých.   V nemocnicích je 8478 lidí, to jen nárůst o 499 osob.  Počet registrovaných nakažených v ČR  dosáhl počtu 1 335 815 osob. MZČR o průběhu pandemie v Česku ZDE.


- Řecko truchlí po úmrtí nejmladší oběti koronaviru, nemluvněti ve věku pouhých 37 dní. V Řecku zemřelo dosud 6800 osob.

- Vakcína firem Pfizer/BioNTech je účinná proti brazilské variantě, která se tam rychle šíří. Vyplývá to ze studie vydané v pondělí v New England Journal of Medicine.

- Británie zaznamenala už "jen" 4712 nových nákaz a 65 nových denních úmrtí. V nemocnicích však je stále 10 898 osob, je to ale o 3942 méně než minulý týden. 33,5 procent britského obyvatelstva bylo očkováno nejméně jednou dávkou vakcíny.

- Americké letecké společnosti žádají Joea Bidena, aby podpořil dočasné předpisy pro cestování letadly, aby se zastavil krach leteckého průmyslu.

 
- Americká Sněmovna reprezentantů bude jednat o senátním zákonu podpory pro USA postižené koronavirem v hodnotě 1,9 bilionů dolarů v úterý, řekla Nancy Pelosi.

- Je "nepravděpodobné", že po pandemii vznikne spotřebitelská konjunktura, varoval vysoký činitel Anglické banky. Poukázal na to, že peníze nahromadily v pandemii jen bohatší rodiny, chudší zaměstanci nikoliv.

- Předběžná studie naznačuje, že čínská vakcína Sinovac funguje vůči brazilské variantě.

- Japonská Terumo Corporation vyrobila injekční stříkačku, které se daří z lahviček vakcíny získat sedm dávek.

- V Holandsku byl prodloužen zákaz vycházení.

- Návrat žáků do anglických škol by mohl zdržet plán londýnské vlády na postupné uvolňování země, varoval Boris Johnson.

Zdroj