Mohutný požár vypukl v noci na pondělí v ropném skladu v ruském městě Brjansk. Informovaly o tom v pondělí ruské tiskové agentury s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Brjansk se nachází asi 380 kilometrů jihozápadně od ruské metropole Moskvy a je administrativním centrem Brjanské oblasti, která hraničí s Ukrajinou.

Moskva 6:51 25. dubna 2022

Požár vypukl v ropném skladu v Brjansku. (ilustrační foto) | Foto: Dmitry Dub | Zdroj: Reuters

Zatím ale není jasné, jestli požár souvisí s válkou na Ukrajině, kterou Rusko zahájilo v únoru vpádem na ukrajinské území.

Počátkem tohoto měsíce Rusko obvinilo Ukrajinu, že způsobila požár v ropném skladovacím zařízení ve městě Belgorod. Podle ruské verze událostí zaútočily na místo dva ukrajinské vrtulníky. Ukrajina to ale popřela.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Voráček třemi asistencemi režíroval výhru nad Edmontonem, Nosek ukončil svůj bodový půst

  2. V ruském Brjansku hoří ropný sklad, co požár způsobilo zatím Rusko oficiálně neuvedlo

  3. ONLINE: Američtí ministři se sešli se Zelenským, Ukrajině slíbili finanční pomoc i návrat diplomatů

  4. V neděli přibylo v Česku 549 případů covidu-19, nejméně za jeden den od října

  5. Rusko nalilo Severoatlantické alianci novou krev do žil

  6. ‚Stejný metr neplatí pro všechny.‘ Covidové vouchery do lázní využije už jen personál fakultních nemocnic

Aktuální témata

Ukrajina online, Prezidentské volby Francie 2022, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Cena benzinu, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Prezidentské volby 2023, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Válečné ztráty

Doporučujeme