V Rusku vypukl požár v továrně. Údajně se v ní vyrábí drony

před 4 měsíce 69

Velký požár vypukl v noci na sobotu v průmyslovém podniku ve městě Iževsk v ruské Udmurtské republice, uvedla regionální pohotovostní služba. Ruská média již dříve uvedla, že nákupní centrum umístěné na této adrese se změnilo na továrnu na drony.

Požár v zařízení vypukl v noci a rozšířil se na plochu přes 3500 metrů čtverečních, uvedla na Telegramu pohotovostní služba Udmurtské republiky. Hasičům se prý ráno podařilo požár uhasit bez obětí na životech, napsal deník Kyiv Independent.

Ruské orgány dříve také tvrdily, že se podnik zabýval výrobou detergentů a dezinfekčních prostředků. Proč k požáru došlo, záchranná služba neupřesnila.

⚡️Alleged drone factory catches fire in Russia's Izhevsk.

A large fire broke out overnight at an industrial enterprise in the city of Izhevsk in Russia's Udmurt Republic, the regional emergency service said on Feb. 17.

Russian media previously reported that a shopping mall… pic.twitter.com/NPdi9BclFF

— The Kyiv Independent (@KyivIndependent) February 17, 2024

Podle ruské služby Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) s odvoláním na místní média bylo v září 2023 předáno obchodní centrum na adrese společnosti Izhevsk Unmanned Systems Research and Production. Společnost údajně plánovala v budově vyrábět drony typu Granat-4. Kyiv Independent upozornil, že není možné informace ověřit.

Požáry a výbuchy v ruských vojensko-průmyslových zařízeních se staly častějším jevem od začátku invaze, někdy údajně způsobené ukrajinskými útoky nebo sabotáží. Před několika dny například hořela na Leningradském prospektu v Moskvě továrna, ve které se vyrábějí letouny značky MiG.

Přečtěte celý článek