V síti mocných 21.–28. března: Babiš zachrání národ bamlanivimabem navzdory neschopné vládě!

3 měsíce starý 12

Nedávno jsem vyřkl předtuchu, že se pan premiér zničehonic promění v (dříve neznámý typ politika) opozičního premiéra, který se důsledně vymezí proti Babišově vládě. Myslel jsem to spíš jako vtip než vážně, ale žijeme ve velké době. Andrej Babiš již skutečně přichází se štěpnou myšlenkou, že Babišovo ministerstvo zdravotnictví jsou nemehla! Proto můžeme před volbami čekat kampaň známého kritika poměrů a vlády Andreje Babiše, který na billboardech bude ukazovat své současné ministry jako nemehla, a sebe s rozesmátou tváří, koblihou a injekční stříkačkou s vakcínou v ruce, a s heslem VOLTE OPOZICI, VOLTE ANO! BUDE LÍP!

„Proti covidu máme dvě věci: To je očkování a bamlanivimab, který já všude propaguji. Kudy chodím, to propaguji. A vyčítám samozřejmě ministerstvu zdravotnictví, že to nedělá. Tato protilátka proti covidu skutečně zachraňuje lidi. Zachraňuje od toho, že skončí na jipce. Je to prokázané, funguje to.“

Dále čtěte

archiv

Koronavirus ohrožuje svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Epidemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi je i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo ...

číst článek »

Jako jo. Taky to dělám. Když přijde přítelkyně, a v noci krajta vyblila potkana, neříkám „mohl jsem vyvětrat a tu mrtvou krysu vyhodit, ale byl jsem línej“. Říkám, když otvírám dveře: „Jé, hele, krajta asi vyblila myš! Teď jak sem fouk ten vzduch z chodby, tak najednou cítím ten smrad tady… Mám ji vyhodit hned?“ Vzhledem k tomu, že při vyhazování z terária smrdí – po jeho otevření – vyblitá krysa ještě intenzivněji, a přítelkyně to ví, obvykle chce jen vyvětrat a zapálit vonnou tyčinku.

Zapalte vonnou tyčinku!

Pan premiér–disident zopakoval svou zdrcující kritiku své vlády: „Samozřejmě ministerstvu vyčítám to, že to nepropagují. No – nejenomže to nepropagují, ale ještě to brzdí. Ještě spekulovali jestli… Stojí to dvacet čtyři tisíc, platí to pojišťovna. Jaká je cena života? Obrovská! Takže mě to strašně štve, já to stále propaguji, a stále to nefunguje dostatečně.“ Obdivuji moderátora pana Martina Kováře, že nevyprsknul smíchy – já bych se asi neudržel.

„Ono to přišlo k nám 25. února, a dostalo to jenom 64 nemocnic.  Může dostat 103 nemocnic. V tomhle směru ministerstvo neudělalo téměř nic, naopak to brzdilo. Udělali tam indikace, které skutečně byly velice úzké. A teďka to konečně změnili, ale nemají to zase na webu. Tak potom se nedivte, že jsem naštvanej.“

Ano, bývalo v dobách před oligarchizací/babišizací politiky zvykem, že opozice měla „stínovou vládu“. Pro každé ministerstvo byl jeden opoziční „stínový ministr“, který sledoval dění v rezortu a podrobně z pozice opozice (slovní hříčka, pozn. aut.) vysvětloval, kterak to vláda dělá blbě, a kterak by to opozice dělala lépe. Z Babišova projevu bych, kdybych nevěděl, že jsem v Česku 2021, myslel, že hovoří stínový premiér. A ono v podstatě jo – Andrej Babiš, minimálně když svítí sluníčko, určitě stín vrhá.

Kazí to nemehla!

Nešlo o ojedinělý výstup, Andrej Babiš začal zcela systematicky okopávat kotníky svému vlastnímu ministerstvu vedenému ministrem Blatným, kterého on sám – jako personální vylepšení – před historicky velmi krátkou dobou přivedl. Jako optickou náhradu za ministra Adama (a Prymuly), na kterého bylo jeho nahrazením potřeba před veřejností hodit dřívější problémy. Na Frekvenci 1 říká:

„Já kudy chodím, tudy jej propaguji. Je obrovská škoda, že máme tolik lidí na jipkách a v nemocnicích. Kdyby lékaři aplikovali tento lék pro ty, kteří mají predispozici (těžkého průběhu covid), tak by jich bylo podstatně méně. Ministerstvo zdravotnictví to nedělá dostatečně, jsem naštvanej, píšu jim dopisy, a znovu opakuji: Prosím vás, žádejte tuto protilátku u vašeho praktika, pokud máte predispozice.“

Prostě – on, zbojník Babiš, zachrání lid zázračnými obchodními dovednostmi, neb sežene zázračný lék. Bez ohledu na to, že ten lék skutečně při nemoci pomáhá, je lepší vůbec neonemocnět. Proto by se měl Babiš věnovat spíše shánění vakcín. Ale to, jaký až příslovečný pořádek (míněno ironicky, pozn.  aut.) panuje v jejich dostupnosti a distribuci, víme všichni. A až se na to příště někdo z novinářů zeptá, nepochybuji, že za nedostatky bude moci ministerstvo zdravotnictví.

Zbývá ptát se: Proč, když je pan Babiš tak dobrý manager, poslal do klíčových míst neschopné lidi a nedokáže je nahradit? Odpověď je jednoduchá: Dnešní chování voličů nemá nic společného s rozumem, a Babiš už jde do voleb.

Dunning, Kruger, Kahneman…

To jsou psychologové, kteří experimentálně prokázali klíčovou roli podvědomí v našem myšlení a rozhodování, a v úplnosti odhalili základní zákonitosti lidské blbosti. Přestože strategie premiéra kritizujícího vlastní vládu nesporně je v očích inteligentních lidí dalším potvrzením Babišovy nestoudnosti, neschopnosti a hlouposti, inteligentní lidé si obvykle neuvědomují, že jsou v menšině. Nečetli výše jmenované psychology. Chytrých je v  populaci tak třetina. Nanejvýš. Ale spíš míň, protože část z těch chytrých se po andropauze propadne na kognitivní level absolventů Vysoké školy života. Takže pro dvě třetiny populace – ti hloupější, hloupí až úplně blbí – je skutečně důležitější mentální heuristika, posouzení od oka, než racionální důvody.

Pokud se Babišovi podaří vytvořit potřebný dojem, vypadat a mluvit jako kritický opozičník, tak jej dvě třetiny národa zakrátko jako opozičníka, co to „těm nahoře“ umí vytmavit, budou chápat. A zvolí ho – jako protest. Protest proti neschopné vládě, která nesporně neschopná je. Pochopit, že ta neschopná vláda, proti které začíná Babiš brojit, je Babišova, je bohužel nad mentální potenciál dvou třetin národa. Úplně vidím rozšafného šedesátníka postiženého andropauzální demencí, jak říká u televize před volbami manželce: „Vždyť to tak hezky říká, tak musí mít pravdu! A že to těm nahoře natřel, mámo! Navíc – on už má dost, už krást nepotřebuje, tak tu konečně udělá pořádek!“

Takže se těším, jak se před volbami Andrej Babiš obklopí perspektivními novými kádry na billboardy a s heslem BUDE LÍP vyhraje volby díky hlasům všech, kteří protestují proti jeho vládě.

Zdroj