V sutinách rodinného domu v Loučce na Vsetínsku byli po nedělním výbuchu nalezeni čtyři mrtví lidé, žena a tři děti. Případ policie předběžně kvalifikovala jako vraždu, nyní čeká na výsledky pitvy, řekla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Při explozi utrpěl těžké zranění jednatřicetiletý muž, který byl letecky transportován na popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice.

Vsetín 8:29 25. dubna 2022

Po výbuchu domu v Loučce na Vsetínsku, našli v sutinách hasiči těla ženy a tří dětí | Zdroj: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, Facebook

„Včera (v neděli, pozn. red.) večer jsme v sutinách domu nalezli čtyři mrtvá těla. Jedná se o jednu ženu a tři děti. Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trestný čin vražda. Nyní čekáme na výsledky pitvy,“ řekla Kyšnerová. Další informace podle ní nyní policie zveřejňovat nebude.

Včera večer jsme v sutinách domu nalezli čtyři mrtvá těla. Jedná se o jednu ženu a tři děti. Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trestný čin vražda. Čekáme na výsledky pitvy.

— Policie ČR (@PolicieCZ) April 25, 2022

Vrtulník záchranářů transportoval po výbuchu jedenatřicetiletého muže na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě. Podle mluvčího záchranné služby Jakuba Omelky byl v přímém ohrožení života.

„Při příjezdu naší posádky byl mimo dům, zůstával v bezvědomí, utrpěl četné popáleniny. Při transportu byl ve stabilizovaném stavu," uvedl v neděli Omelka.

Dům explodoval v neděli ráno. Podle snímků, které zveřejnili hasiči, výbuch budovu výrazně poničil, velká část domu se zřítila. Hasiči na místě od nedělního rána rozebírali konstrukci budovy a zajišťovali statiku objektu, povolán byl také USAR tým Moravskoslezského kraje pro vyhledávání a záchranu v sutinách a Záchranný útvar Hlučín.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Ruské jednotky útočí na obec Popasna, na východě Ukrajiny pokračuje ostřelování

  2. ‚Lidé dali jasně najevo, že jsou Francouzi a Evropané zároveň.‘ Macronovi příznivci slavili na Martově poli

  3. ‚Nenávidím Macrona.‘ Ve štábu poražené Le Penové převažovalo zklamání, ale i odhodlání

  4. V sutinách domu v Loučce byla nalezena čtyři těla, policie případ kvalifikovala jako vraždu

  5. Výběr z médií: blokace dezinformačních webů, zdražení poplatků za koleje nebo lanýže v Česku

  6. Voráček třemi asistencemi režíroval výhru nad Edmontonem, gólem svému týmu pomohl i Hertl

Aktuální témata

Ukrajina online, Prezidentské volby Francie 2022, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Cena benzinu, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Prezidentské volby 2023, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Válečné ztráty

Doporučujeme