V Texasu našla policie 42 mrtvých těl v kamionu. Pravděpodobně šlo o migranty

5 měsíce starý 99

Čtyřicet dva mrtvých těl nalezla v pondělí večer místního času (v noci na úterý SELČ) americká policie v nákladním prostoru kamionu na okraji texaského města San Antonio. S odvoláním na texaského guvernéra Grega Abbotta to uvedla agentura Reuters. Podle listu The New York Times (NYT) se jednalo o migranty.

San Antonio (USA) 3:39 28. června 2022

Americká policie (ilustrační fotografie) | Foto: Steve Sanchez/Sipa USA | Zdroj: Reuters

Informace o mrtvých se mírně rozcházely. Reuters nejprve hovořil o 40 mrtvých, Abbott později upřesnil, že záchranáři zatím nalezli 42 lidských těl. Více než 12 dalších lidí bylo nalezeno živých a převezeno do nemocnic, uvedl NYT s odkazem na své zdroje.

Všechny oběti pravděpodobně překročily hranice Spojených států nelegálně, jejich národnost však zatím není známá. Na místo míří mexický konzul, uvedl mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard.

Policisté ze San Antonia pátrají po řidiči vozidla, který ho zřejmě opustil předtím, než bylo objeveno vedle železničních kolejí v odlehlé oblasti na jižním okraji města.

Příčina úmrtí není jasná, úřady ji momentálně vyšetřují. San Antonio a další texaská města ale nyní zažívají vlnu veder, poznamenal Reuters. Teploty v San Antoniu, které je vzdáleno od mexických hranic asi 250 kilometrů, se v pondělí vyšplhaly až na 39,4 stupně Celsia při vysoké vlhkosti vzduchu.

At least 40 people were found dead inside a tractor-trailer in San Antonio, Texas, a law-enforcement official says reut.rs/3OOyKS3

03:46 – 28. 06. 2022

57 41

ČTK

Zdroj