V Turecku tento týden zemřela česká zpěvačka Victoria Vera Blyth, která vystupovala pod jménem Victoria Velvet, informoval v pátek turecký deník Hürriyet. Podle něj čtyřicetiletou zpěvačku zabil její manžel, britský podnikatel David Thomas Blyth, který poté spáchal sebevraždu.

Ankara 11:14 14. června 2024

Victoria Vera Blyth

Victoria Vera Blyth | Zdroj: Profimedia

Žena, která v posledních několika letech žila se svým třiapadesátiletým mužem a třemi dětmi v provincii Ankara, v Turecku organizovala různé charitativní akce. Podle deníku Hürriyet ji zastřelil večer 11. června po hádce manžel, který pak zabil i sebe.

Turecký deník napsal, že v době vraždy byly v domě i jejich tři děti, z nichž nejstaršímu je čtrnáct let. Děti podle téhož deníku skončily zatím v péči zpěvaččiných příbuzných z Čech.

Zpěvačka se podle deníku Hürriyet narodila v roce 1984 v Kapském Městě v Jihoafrické republice českému otci a namibijské matce. Koncem 90. let se přestěhovala s rodiči do Česka.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Kriminalisté dokončili vyšetřování střelby na filozofické fakultě v Praze. Případ odložili

  2. Žhář z Klíčova jednal sám, říká Rakušan. Podle Fialy se podezření ze zapojení Ruska prověřuje

  3. V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavřaždil ji její manžel, píšou místní média

  4. Soukup končí v představenstvu TV Barrandov. Nahradí ho Čermák, rozhodla o tom valná většina

  5. Projekt století jde do finále. ČEZ předal vládě analýzu nabídek na stavbu až čtyř jaderných bloků

  6. Ředitelka UNICEF: Dětskou práci najdeme v zemědělství i v dolech. Některé formy se blíží otroctví

Aktuální témata

Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme