V týmu má syna, ale sparťanské jádro převládá. Chtěli jsme víc bodů, říká kouč Bílek

5 měsíce starý 22

 Aktuálně.cz

Po půlce sezony jeho svěřenci obsadili třetí místo tabulky, v podzimní derniéře deklasovali FK Dobříč poměrem 11:3. "Upřímně jsem doufal, že bude ještě o něco více bodů, ale soupeři se na soutěž také dobře připravili. Jsme v dobré pozici a už se těšíme na jaro."

S bratrem, který má za sebou hráčské tituly i trenérský double se Spartou, angažmá na lavičce české i kazašské reprezentace a aktuálně vládne plzeňské Viktorii, je v pravidelném kontaktu. "Voláme si prakticky obden. Probíráme především zápasy Plzně, ačkoliv se pravidelně ptá také na naše duely. A samozřejmě mu říkám, co bych v některých zápasech udělal jinak než on," usmívá se mladší z bratrského dua, který by uvítal vzájemné měření sil. "Bylo by skvělé, kdybychom si mohli zahrát s Dolními Břežany v Plzni. Jsme s bráchou blízko u sebe, jsme si podobní, lidi se nás dokonce pletou. Takový zážitek bych si nechal líbit."

Jiřímu Bílkovi by se přání mohlo brzy splnit, protože právě duel s aktuálně druhým týmem nejvyšší fotbalové soutěže je jedním z cen v projektu Kopeme za fotbal, jehož jsou Dolní Břežany pravidelným účastníkem.

V kabině Břežan však musí trenér krotit také klubové půtky. V týmu hraje jeho syn Jiří, současný sportovní ředitel Slavie. A do týmu sešívaných patří také další břežanští fotbalisté. "Naše jádro je rozděleno na sešívaný a rudý tábor. Já patřím samozřejmě mezi ten správný, slávistický," směje se Martin Majer, kterému oponuje dobře naladěný kapitán Tomáš Pata: "Kapitánem Břežan je hrdý sparťan, ten správný klubismus se tady nezapře. Sparťanů je převaha a za to jsem rád."

Plzeňský, slávistický i sparťanský tábor však v Dolních Břežanech spojuje hlavně láska k fotbalu. "Užíváme si to. Nyní je na řadě dokopná, což je vždy odměna pro všechny hráče i trenéry. Zúčastním se ji rád, i když to samozřejmě nebude v takové intenzitě jako před lety," zakončil úspěšná podvečer Dolních Břežan trenér Jiří Bílek.

Zdroj