V uhelném dole na Sibiři došlo k výbuchu. Nejméně jeden člověk zemřel, 43 dalších je zraněných

5 měsíce starý 22

Jeden člověk zemřel a 43 dalších osob utrpělo zranění při výbuchu v uhelném dole v ruské Kemerovské oblasti na Sibiři. Informovala o tom ve čtvrtek agentura TASS s odvoláním na místní úřady.

Moskva 8:38 25. listopadu 2021 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden člověk zemřel a 43 dalších osob utrpělo zranění při výbuchu v uhelném dole v ruské Kemerovské oblasti na Sibiři (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Ruské ministerstvo pro civilní obranu a mimořádné situace agentuře potvrdilo, že důl Listvjažnaja byl kvůli požáru evakuován. V době exploze v něm pracovalo 285 lidí. Ze 43 zraněných jsou dva ve vážném stavu. Někteří ze zraněných se nadýchali kouře.

Tři potápěči se utopili v zatopeném polském dole. Ve štolách uvázli při plánovaném cvičení

Číst článek

Kemerovská oblast leží v sibiřském těžebním a průmyslovém regionu Kuzbas, v němž důlní neštěstí nejsou neobvyklá. Hlavní příčinou těchto tragédií bývá především zastaralý technický stav zařízení na šachtách a často také nedodržování bezpečnostních předpisů.

K nejtragičtějším neštěstím v ruských dolech patří výbuch metanu v uhelném dole Raspadskaja v Kemerovské oblasti v květnu 2010, který si vyžádal na sedm desítek obětí a přes sto zraněných.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdroj