V ulicích Prahy je kvůli sněžení přes sedmdesátku sypačů

2 měsíce starý 19

26. ledna 2021, 14:21 Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Pražská Technická správa komunikací (TSK) dnes vyslala do ulic kvůli hustému sněžení více než sedmdesátku sypačů. V ulicích jsou rovněž pracovníci odklízející sníh. Na dotaz ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková. Kvůli sněhu se zpožďují autobusy MHD. Zimní údržbu komunikací zajišťuje každoročně od 1. listopadu do 31. března TSK, která si najímá Pražské služby (PSAS).

Zimní počasí v Praze

Zimní počasí v Praze
FOTO: Mikuláš Křepelka / INCORP images

"V 11:55 byl vyhlášen výjezd s pokynem provedení likvidačního posypu na motoristické komunikace prvního pořadí. V akci je 73 sypačů. Lidé jsou venku v rámci náhradních prací a se sněžením začali uklízet sníh," uvedla Lišková.

Silnice a chodníky jsou uklízeny v několika tzv. pořadích. V prvním vyjedou sypače a pluhy na nejdůležitější komunikace a chodníky, zejména v okolí úřadů, nemocnic, škol či nádraží a stanic metra. Uklizeny musí být do dvou hodin od výjezdu. V druhém pořadí silničáři uklízí zbývající komunikace druhé třídy a ve třetím pořadí ty zbylé.

Kvůli sněhu se zpožďují některé autobusy MHD. Podle internetových stránek dopravního podniku(DPP) se jedná o linky číslo 101, 108, 134, 149, 152, 191, 359, X26.

Na zimní údržbu silnic a chodníků má TSK od začátku zimního období připraveno 24.000 tun soli a solanky, 127 strojů včetně sypačů a připravena je více než tisícovka zaměstnanců. Na některých místech funguje i automatický protinámrazový systém.

Zdroj