Vajíčka v akci a okamžitě prázdné regály. Davy lidí vzaly supermarkety v Česku útokem

4 měsíce starý 38

V prodejnách Lidl se v pondělí ráno shlukovaly stovky nakupujících, kteří toužili po vejcích v akci. Již pár minut po otevírací době však v řadě poboček nebyla k sehnání. „Akce k h*vnu, když už v 7:05 není ani jeden kus. Rvačka důchodců, aby skoupili všechno,“ líčila situaci na Facebooku uživatelka Zuzana.

Plato vajec o 30 kusech z českého chovu se prodávalo za 99 korun. Brzy po sedmé hodině však nebylo k dostání například v Karlových Varech na Vítězné. „Je hrozné, když nalákáte zákazníky na vejce právě na pečení a ráno po sedmé už žádná nejsou. To je nefér,“ stěžovala si na Facebooku uživatelka Jana. Fronty na zboží se však tvořily po celé republice.

Frustrovaná z pondělní situace byla i Hanka. Po příchodu prý zaznamenala, že zaměstnanci obchodu měli na zádech nalepené cedule „vajíčka nejsou“. Uživatelka Ludmila naopak bojovala s tím, aby vůbec u Lidlu v Kopřivnici zaparkovala. „Nic u nás nebylo, ani vajíčka, dokonce ani rohlíky. Lidí tolik, že nebylo místa na parkování. Koupila jsem běžné věci a šla,“ popsala na Facebooku.

Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) vejce v září meziročně zdražila o 30 procent. V říjnu 10 kusů stálo průměrně 47,85 kč.

Zdroj