Vakcína Pfizeru funguje i proti brazilské mutaci, tvrdí vědci

1 měsíc starý 18

Vývoj situace ve světě v souvislosti s koronavirem sledujeme online.

Článek

Co byste měli vědět?

- Podle výsledků studie v odborném časopisu New England Journal of Medicine, je vakcína od společnosti Pfizer/BioNTech efektivní i proti brazilské mutaci covidu-19. Vědci tvrdí, že vakcína dokáže virus neutralizovat velice podobně jako u původní varianty covidu-19.

- V Německu za posledních 24 hodin přibylo 4252 nových případů koronavirové infekce a 255 dalších úmrtí spojených s nemocí covid-19. Vyplývá to ze statistiky Institutu Roberta Kocha (RKI), který přesně před týdnem zaznamenal 3943 nově nakažených a 358 zemřelých po nákaze koronavirem.

- Pandemii covidu-19 se podařilo to, o co se pokoušelo a co se nepodařilo mnoha starostům: vymést z center měst desítky tisíc ubytování sjednaných přes platformu Airbnb, a pomoct tak snížit náklady na bydlení místním. Na některých místech je to nyní až o 15 procent, uvedla agentura Reuters.

 • Vakcína Pfizer je proti brazilské mutaci efektivní, tvrdí vědci

  Podle výsledků studie v odborném časopisu New England Journal of Medicine, je vakcína od společnosti Pfizer efektivní i proti brazilské mutaci covidu-19. Vědci tvrdí, že vakcína dokáže virus neutralizovat velice podobně jako u původní varianty covidu-19.

 • V Německu přibylo 4 252 nově nakažených a 255 úmrtí

  V Německu za posledních 24 hodin přibylo 4 252 nových případů koronavirové infekce a 255 dalších úmrtí spojených s nemocí covid-19. Vyplývá to ze statistiky Institutu Roberta Kocha (RKI), který přesně před týdnem zaznamenal 3 943 nově nakažených a 358 zemřelých po nákaze koronavirem.

  Počet nově nakažených nahlášených za uplynulých sedm dnů na 100 000 obyvatel byl dnes ráno 67,5. O den dříve byl tento důležitý ukazatel vývoje epidemie na hodnotě 68,0. Rekordních 197,6 evidoval RKI 22. prosince.

 • Reuters: Pandemie v evropských městech zastavila rozmach Airbnb

  Pandemii covidu-19 se podařilo to, o co se pokoušelo a co se nepodařilo mnoha starostům: vymést z center měst desítky tisíc ubytování sjednaných přes platformu Airbnb, a pomoci tak snížit náklady na bydlení místním. Na některých místech je to nyní až o 15 procent, uvedla agentura Reuters.

  Evropská města turisty dlouho vítala, záplava nemovitostí nabízených ke krátkodobému pronájmu na stránkách Airbnb ale podle kritiků vytlačila z trhu s bydlením místní. Z historických čtvrtí se tak stala místa bez duše. Podle správcovských společností a pronajímatelů v Lisabonu, Barceloně, Praze a Benátkách nahradili někteří hostitelé během kolapsu cestovního ruchu za pandemie rekreanty střednědobými a dlouhodobými nájemníky.

Zdroj