Vakcínu v Česku za dva dny dostalo zhruba tři tisíce lidí

2 měsíce starý 11

Zdravotní sestra ve FN Ostrava připravuje vakcínu do injekční stříkačky. Foto: Denisa Doležalová, Právo

Vakcínu v Česku za dva dny dostalo zhruba tři tisíce lidí

Většina z nich jsou zdravotníci z Prahy a Brna. Ve čtyřech pražských nemocnicích bylo za první dva dny očkováno 2521 lidí. Fakultní nemocnice Brno očkovala za první dva dny 460 zdravotníků. Další stovky lidí se nechaly očkovat ve svatoanenské nemocnici v Brně.

Do Česka dorazilo v sobotu 26. prosince 9750 dávek očkovací látky firem Pfizer a BioNTech, rozdělila se napůl mezi Prahu a Brno. Dalších zhruba 19 500 dávek se očekává ve čtvrtek.

Jako první se nechal naočkovat premiér Andrej Babiš (ANO), očkován byl vzápětí i ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Celkově by pak v lednu mělo přijít do Čech 357 875 vakcín pro téměř 197 tisíc lidí. V únoru by měly společnosti dodat 640 tisíc vakcín, v březnu až přes 907 tisíc vakcín.

Očkovací strategie z dílny ministerstva zdravotnictví pak počítá s tím, že by se měli jako první nechat očkovat senioři a zdravotnicí. Během března či dubna by se podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka mohla dostat řada již na každého, kdo si o vakcínu požádá.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj