Vdova napsala knížku, aby se děti vyrovnaly se ztrátou otce. Sama ho zabila

6 měsíce starý 16

Kouri Richinsová z amerického státu Utah na jaře 2022 tragicky přišla o manžela. Pár spolu vychovával tři děti, které tak ze dne na den přišly o otce. Velkou ztrátu, především pro jejich tři malé syny, si Richinsová uvědomovala, a rozhodla se proto, že by jim mohla ulevit kniha, kterou pak napsala. Slibovala si od toho, že synové získají jistotu, že jim je otec stále nablízku, přestože už ho fyzicky nablízku nemají.

„S dětmi jsem napsala tuto knihu o různých emocích a procesu truchlení, které za poslední rok zažily. Doufala jsem, že to může určitým způsobem pomoct ostatním dětem, aby se s tím vyrovnaly a určitým způsobem našly štěstí,“ řekla v rozhovoru pro utahskou televizní stanici KTVX.

Právě tam představovala knihu „Are you with me?“ (Jsi tu se mnou?), kterou vydala letos 7. března, téměř rok od manželovy smrti. Přidala do ní i věnovaní „úžasnému manželovi a skvělému otci“.

Osudný koktejl

Celý příběh byl ale úplně jinak, než jak se původně zdálo.

Policie v pondělí třiatřicetiletou vdovu zatkla. Čelí obvinění z manželovy vraždy. Podle soudních spisů ho otrávila smrtelnou dávkou fentanylu, uvádí americký deník The New York Times. Její právník odmítl obvinění komentovat.

Mohlo by vás zajímat

Američtí vědci hlásí pokrok v testování vakcíny proti fentanylu – silně návykové látce, která se zásadně podílí na tamní opioidové krizi. Vědci hlásí úspěch v testech na zvířatech a chystají testování na lidských dobrovolnících.

Manželé Kouri a Eric Richinsovi večer 3. března 2022 oslavovali uzavření smlouvy o prodeji domu, který Kouri coby realitní makléřka zprostředkovala. Kolem deváté hodiny večer proto svému manželovi připravila v kuchyni drink Moscow Mule a odnesla mu ho do ložnice. Nápoj byl podle vyšetřovatelů otrávený a manžel ho vypil.

Podle soudních spisů Richinsová před vyšetřovateli vypověděla, že se probudila kolem třetí hodiny ráno, protože měl jeden z jejích synů noční můry. Když se po určité době vrátila do ložnice, byl její partner na dotyk „studený“, a rozhodla se proto zavolat záchranku. Lékaři pak tělo devětatřicetiletého muže našli na zemi u nohou postele.

Richinsová před vyšetřovateli tvrdila, že v době, kdy byla u syna, si nechala telefon zapojený v nabíječce vedle postele. Vyšetřování nicméně ukázalo, že to není pravda. V mezičase, kdy odešla za synem, a přivoláním sanitky, svůj telefon „několikrát“ odemkla a zamkla. Prokázalo se také, že v tomto období přijímala a odesílala zprávy, které následně smazala.

Policie se tak po prohledání jejího telefonu dostala až ke komunikaci se „známým“, který v soudních spisech vystupuje jako C.L. I on čelí několika obviněním v souvislosti s drogami. Právě jeho Richinsová v období od prosince 2021 do února 2022 několikrát zkontaktovala a žádala, aby jí sehnal léky proti bolesti na předpis. Tvrdila, že je potřebuje pro „investora, který trpí poraněním zad“.

Jak vážná je opioidová krize a jak vznikla?

Příčiny a následky opioidové krize rozebrala v podcastu Checkpoint americká odbornice Judith Feinbergová.

Dva týdny poté, co léky dostala, napsala Richinsová C.L. znovu s tím, že potřebuje „něco silnějšího“, mluvila o něčem „jako pro Michaela Jacksona“ s tím, že by chtěla fentanyl. C.L. jí prodal 15 až 30 tablet za 900 dolarů.

Manžel měl tušení

Eric Richins podezíral svou ženu již několikrát, že ho chce otrávit. Před lety se s tím svěřil své sestře a krátce před svou smrtí o této možnosti mluvil i před svými přáteli, uvádí britský deník The Independent. Tehdy vzpomínal na společnou valentýnskou večeři, po které se mu udělalo nevolno. Tři dny předtím přitom jeho manželka dávku prášků koupila.

O dva týdny později zkontaktovala Richinsová C.L. znovu a opět u něj poptala fentanyl v hodnotě 900 dolarů. Ten jí tablety schoval před jednou z nemovitostí, kterou prodávala.

„O šest dnů později… byl Eric nalezen mrtvý po předávkování fentanylem,“ uvádí dále soudní dokumenty. Pitva ukázala, že měl v těle pětinásobek smrtelné dávky fentanylu, kterou požil orálně.

Kromě obvinění z vraždy čelí Richinsová také obvinění ze tří případů držení „predátorské drogy“ GHB, která se většinou používá v případech sexuálního násilí.

Eric Richins před smrtí uvedl, že pokud by ho někdy někdo zavraždil, udělala by to jeho manželka „kvůli penězům“. Včas také změnil závěť a dědictví převedl z manželky na sestru. S Richinsovou se také plánoval rozvést.

Vdova byla podle soudních spisů přistižena, jak se snaží změnit údaje k manželově životní pojistce.

Její první stání před soudem je naplánované na 19. května.

Zdroj