V Česku se může od čtvrtka tvořit při mrznoucím dešti ledovka, upozornění Českého hydrometeorologického ústavu před ní platí do Štědrého dne pro všechny kraje. V severních oblastech země zároveň zesílí ve čtvrtek vítr a v nárazech přesáhne rychlosti 65 kilometrů v hodině. V pátek večer zeslábne, sdělili ve středu meteorologové.

Praha 12:14 22. prosince 2021

V Česku se může od čtvrtka tvořit při mrznoucím dešti ledovka, upozornění Českého hydrometeorologického ústavu před ní platí do Štědrého dne pro všechny kraje (ilustrační foto) | Foto: Filip Harzer | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle nich počasí v Česku ve čtvrtek ovlivní teplá fronta. Sněžení, které se vyskytne odpoledne a večer, se bude od jihozápadu měnit v déšť, který se může na podchlazeném povrchu měnit na ledovku. Na severovýchodě přejde sněžení v déšť podle Českého hydrometeorologického ústavu v noci na pátek.

Před pravděpodobnou tvorbou ledovky meteorologové tak varují nejdříve v Praze, Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Jihomoravském kraji a na Vysočině, kde by s ní lidé měli počítat od čtvrtečních 17.00 do pátečních asi 03.00.

Bílé Vánoce zřejmě letos nebudou. Na začátku týdne se sice ochladí, ale v pátek přijde obleva a déšť

Číst článek

Od půlnoci na pátek do pátečního dopoledne se pak může ledovka vyskytovat v Královéhradeckém, Pardubickém, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji.

V oblasti Frýdlantu v Libereckém kraji a na severu Olomouckého a severozápadě Moravskoslezského kraje bude od čtvrtečního rána do Štědrého večera zároveň hodně foukat. Vítr s nárazy nad 65 kilometrů v hodině tam může lámat větve a stromy a způsobit škody na budovách.

Lidé by měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel, uvedli meteorologové, kteří totéž radí i v souvislosti s tvorbou ledovky.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Manažerská pochybení i neefektivní reorganizace. Jurečka odvolal generálního ředitele Lesů ČR

  2. Ve čtvrtek a na Štědrý den se může tvořit ledovka, varují meteorologové. Na severu bude i silný vítr

  3. Vědci oznámili nález dokonale zachovalého embrya dinosaura, připravoval se na vylíhnutí z vejce

  4. Nekloním se k tomu, aby se zavíralo plošně a restrikce byly tvrdé, říká členka poradního orgánu vlády

  5. Jméno Schumacher opět ve Ferrari. Mladý pilot Haasu bude náhradním jezdcem italské stáje

  6. U Madagaskaru havaroval do moře vrtulník. Přežil státní tajemník, plaval 12 hodin k pobřeží

Aktuální témata

Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Olympijské hry 2022, Zprávy ze světa, MS hokej 2022

Doporučujeme