Ve dvanácti porodila, teď boxuje na olympiádě. Keňanka svým příběhem dojímá svět

1 měsíc starý 13

 Reuters

Vyrostla v africkém slumu, kde se to hemží chudobou a spoustou vyhladovělých dětí. Sama takovým dítětem byla, když ve 12 letech otěhotněla a porodila. 

"Měla jsem v té době jen mamku a ta vzala to dítě za své, já byla taky ještě holka. Jako dívka ze slumu jsem prožila těžký život. Takových holek je ale v mé zemi spousta a právě i kvůli ním tak tvrdě trénuji a chci se někam dostat," řekla pro web olympics.com Ongaerová.

Nyní je z ní ve 27 letech olympijská boxerka. Na tokijský turnaj si proboxovala cestu z loňského kvalifikačního turnaje v Dakaru.

"Byla jsem fotbalistka, chtěla jsem zkusit gymnastiku, ale tam bylo plno. Pak jsem začala boxovat, nejdřív kvůli sebeobraně, protože dívky tam u nás to nemají snadné. Pak se z toho stal sport," vypráví boxerka v muší váze.

Splněný sen podívat se na hry do Tokia oplakala. Netají se ale, že bych chtěla víc, dostat se na medailové příčky.

"Olympioniků máme v Keni hodně, ale medailistů už tolik ne, proto bych se tolik chtěla dostat na pódium," vysvětlila.

V Japonsku se jí to ale nepodařilo. Hned v nedělním prvním kole vypadla na body s filipínskou boxerkou Irish Magnoovou. I tak je pro ni účast na olympiádě vítězstvím.

"Chci našim lidem ukázat, že je cesta nahoru, když se budou snažit," dodala Keňanka, jejíž video s životním příběhem se stalo hitem na sociálních sítích.

Zdroj