Ve Francii obvinili organizátora večírku, na kterém bylo 2400 lidí

3 měsíce starý 20

Párty ve skladišti ve francouzském Lieuronu Foto: Profimedia.cz

Ve Francii obvinili organizátora večírku, na kterém bylo 2400 lidí

Jednadvacetiletý muž se podle vyšetřovatelů podílel na organizaci večírku, který začal na silvestra a skončil až v sobotu zásahem policie. Mladík se k podílu na organizaci párty přiznal. Kromě obecného ohrožení čelí obvinění z poškození cizí věci či drogového deliktu. Státní zástupce Philippe Astruc ale řekl, že je jasné, že nebyl sám. Obvinit by tak brzy mohl i další organizátory.

Večírek se konal v nevyužívaném skladišti v Lieuronu nedaleko bretaňského města Rennes. Policie akci v sobotu ukončila a odjíždějící, kteří byli z Francie i z ciziny, pokutovala. Agentura AP uvedla, že pokutu dostalo přes 1600 lidí.

Prokurátor Astruc řekl, že roušku mělo na sobě na párty méně než pět procent lidí. Účastníci večírku podle něj navíc konzumovali drogy včetně marihuany, heroinu a LSD.

Ve Francii platí kvůli boji s covidem-19 zákaz nočního vycházení i shromažďování většího počtu osob. Od počátku epidemie se nákaza koronavirem prokázala u více než 2,6 milionu lidí. Za posledních 24 hodin přibylo 4022 případů infekce. S covidem-19 zemřelo za poslední den 378 lidí, a celková bilance tak vzrostla na 65 415 zemřelých.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj