Ve stopách otce. Cristiano Jr. také patří do rodiny Manchesteru, hraje s malým Rooneym

4 dny starý 4

Na to, aby se dalo říct, jestli se Cristiano Ronaldo Jr. aspoň trochu výkonnostně přiblíží svému otci, je ještě brzy. Synovi pětinásobného vítěze Zlatého míče je teprve 11 let, což je věk, kdy zatím zdaleka nelze určit, jakým směrem se kariéra může ubrat.

Ale co se týče klubové příslušnosti, Junior cestu táty kopíruje. Když CR7 přestoupil před třemi lety z Realu Madrid do Juventusu Turín, začal za akademii „staré dámy“ hrát i malý Ronaldo. Letos na konci srpna se superstar z Portugalska rozhodla po 12 letech vrátit tam, kde její jméno poznal celý svět. Comeback do Manchesteru zařídil, že i z Cristiana Jr. se stal člen rodiny United.

Konkrétně zamířil do kategorie U12, tedy do 12 let. A ocitl se ve společnosti dětí jiných slavných hráčů. Do fotbalové školy v Manchesteru umístil svého syna Kaie i Wayne Rooney, historicky nejlepší střelec anglické reprezentace i „rudých ďáblů“. Na sociálních sítích se objevila fotografie mladého Ronalda z prvního dne v manchesterské akademii, na které je i zmiňovaný Kai a syn srbského záložníka United Nemanji Matiče Filip.

Cristiano Ronaldo „senior“ už dříve uvedl, že by byl rád, aby se syn potatil. „Ohromně by mě těšilo, kdyby se stal fotbalistou, protože má pro tento sport vášeň. Je to válečník, nesnáší porážky.“

Jindy ale rodák z Madeiry Cristiana Jr. nepřímo zkritizoval za to, že má ještě rezervy v přístupu profesionála. Otec je známý tím, že k fotbalové dlouhověkosti a výtečným výkonům mu dopomáhá striktní režim.

Když loni v prosinci přebíral Ronaldo v Dubaji cenu pro Hráče století, čekal ho na pódiu rozhovor. Došlo i na otázku, zda má syn všechny ingredience pro to, aby otce napodobil a dostal se v budoucnu do elitní fotbalové společnosti. „Zatím ne,“ odvětila tehdejší opora Juventusu. „Jsem na něj občas tvrdý, protože pije Coca-Colu nebo Fantu a tím mě vytáčí. Když jí brambůrky, hranolky nebo jiné věci, bojuju s ním. Ví, že to nemám rád,“ pokračoval kanonýr. „Abych byl upřímný, má talent, je to velký kluk. Má rychlost, je dobře vedený. Ale to vlastně neznamená nic. Pořád mu opakuji, že to chce hodně obětovat, spoustu práce.“

Zdroj