Vedení Jilemnice odvolalo svého zastupitele. Chlebíčky „vyzdobil“ sýrovým písmenem Z

5 měsíce starý 152

Příspěvek ze svého profilu na Facebooku Kalvoda smazal, fotografie se dá ale stále na internetu dohledat s ohledem na reakce jiných lidí.

„Obsahem příspěvku, který se o víkendu objevil na konkrétním facebookovém profilu, se zabývá služba kriminální policie a vyšetřování semilského územního odboru,“ řekla v pondělí regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

Písmeno Z je vyobrazeno na některých ruských tancích a další vojenské technice nasazené na Ukrajině. V Rusku ho lidé například dávají i na automobily, domy nebo oblečení. Vyjadřují tak podporu ruským silám na Ukrajině.

Za nevhodný považuje Kalvodův příspěvek vedení Jilemnice. „Publikoval fotografie s občerstvením, kdy na chlebíčcích bylo vyskládáno ze sýra velké Z. Když se podíváte na Facebook pana Kalvody, tak asi pochopíte, že to nebyla náhoda, ať se to vysvětluje jakkoli. Přišlo nám to trochu neslučitelné s tou dobou, která je. Na základě toho jsme se rozhodli udělat, co máme v kompetenci,“ vysvětlil starosta města David Hlaváč (ODS).

Rada města proto k pondělí odvolala Kalvodu z funkce předsedy i člena komise dopravy a veřejného pořádku a zároveň ho vyzvala k rezignaci na funkci zastupitele.

Zdroj