Vedení STAN bude probírat volby a povolební vyjednávání

3 měsíce starý 27

foto Ilustrační foto - Volební štáb Pirátů a Starostů během voleb do Poslanecké sněmovny, 9. října 2021, Praha. Na snímku je předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Praha - O hodnocení sněmovních voleb a povolebním vyjednávání bude dnes odpoledne v Praze debatovat předsednictvo hnutí Starostů a nezávislých. Posléze by o tom měl debatovat i jeho celostátní výbor. Ve volbách do Sněmovny získala koalice Starostů s Piráty celkem 37 poslanců a z toho 33 křesel připadlo právě Starostům. Dosud měl STAN ve Sněmovně pouze šest poslanců.

"Vedení strany chce poděkovat kolegům za jejich nasazení ve volbách a informovat je o probíhajících jednáních," řekl ČTK místopředseda STAN Petr Gazdík. Půjde podle něj hlavně o to, aby vedení hnutí informovalo své lidi v regionech.

Zástupci koalice Pirátů a Starostů se ve středu dohodli s koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) na jednání o společné vládě. Do 8. listopadu chtějí podepsat koaliční smlouvu. Mezi stranami vznikne šest pracovních skupin, které se budou zabývat jednotlivými programovými oblastmi. O struktuře vlády, personálních otázkách a obsazení vedení Sněmovny budou koalice teprve jednat.

Zdroj