Vejmelka v NHL opět exceloval, tentokrát vychytal New Jersey

5 měsíce starý 117

 Reuters

Vejmelku zachránila už po pár sekundách tyč po střele Nico Hischiera, který ale přece jen později otevřel skóre: v čase 6:09 využil přesilovou hru střelou z mezikruží. Více český gólman New Jersey nepovolil, přestože byl zejména v úvodních čtyřiceti minutách v neustálé permanenci. Devils vyhrálo první třetinu 12:1 na střely a ve druhé části se Vejmelka zapotil ještě více, když jej domácí zasypali patnácti pokusy.

K obratu ve skóre došlo v rozmezí 27. až 35. minuty, kdy se Arizona prosadila třikrát. Obránce Dysin Mayo vyrovnal tvrdou ranou od modré čáry, Lawson Crouse dostal Coyotes z dorážky do vedení, které zvýšil tečí Travis Boyd. Odpor New Jersey definitivně zlomil Johan Larsson střelou z mezikruží ve 49. minutě. Na straně poražených nastupoval v první lajně Pavel Zacha a byl na ledě u jedné inkasované branky.

Hokejisté New Yorku Rangers prohrávali na svém ledě s Torontem po první třetině 1:3, ale nakonec zvítězili 6:3. Hlavním strůjcem obratu byl Ryan Reaves, který snižoval na 1:2 a 2:3. Dvě branky domácích vstřelil také Adam Fox a tu vítěznou zařídil v 51. minutě Ryan Strome.

Útočník Rangers Filip Chytil si připsal jeden plusový bod stejně jako na straně poražených David Kämpf, jemuž chyběl kvůli covidovému protokolu spoluhráč Ondřej Kaše. Do hry nezasáhl ani brankář Toronta Petr Mrázek, který plnil roli dvojky.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Toronto 6:3, New Jersey - Arizona 1:4, Anaheim - Colorado 0:2.

Zdroj