Velikonoce doprovodí aprílové počasí. Výrazně se ochladí, pondělí proprší

3 měsíce starý 7

Velikonoce doprovodí aprílové počasí. Výrazně se ochladí, pondělí proprší

Na Zelený čtvrtek by ještě na většině území Česka mělo být jasno až polojasno, nejvýše může teploměr vystoupat až k 20 až 24 stupňům. Během dne bude od severozápadu přibývat oblačnosti. Místy se vyskytnou přeháňky, ojediněle také bouřky, upozorňují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. 

Na Velký pátek se v Česku rázně ochladí. Nejvyšší denní teploty lze očekávat jen mezi 10 a 14 stupni. Zpočátku bude oblačno, během dne většinou polojasno a k večeru začne oblačnosti opět přibývat. Ojediněle přijdou přeháňky, v polohách nad 800 metrů i sněhové.

Bílá sobota s sebou přinese další ochlazení, denní maxima se budou podle meteorologů pohybovat mezi 6 a 10 stupni. Oblačnost bude proměnlivá. Sever a severovýchod mohou místy zasáhnout sněhové přeháňky.

Na nedělní Boží hod velikonoční se do Česka vrátí slunečné počasí. Po celý den by mělo být jasno až polojasno s nejvyššími teplotami mezi 9 a 13 stupni Celsia.

Na Velikonoční pondělí bude nejdříve polojasno, postupně ale bude přibývat oblačnosti a většinu území zasáhne déšť nebo přeháňky. Denní maxima lze očekávat v rozmezí 10 až 14 stupňů.

Po zbytek příštího pracovního týdne bude v Česku převážně oblačno. Obyvatelé většiny území musí počítat s přeháňkami, které budou od středních poloh i sněhové. Meteorologové předpovídají nejvyšší denní teploty mezi 5 a 10 stupni.

Zdroj