Velmi schopný chlap. Osobnosti vzpomínají na miliardáře Petra Kellnera

4 měsíce starý 8

dnes 08:01

aktualizováno dnes 08:44

Aktualizováno

Nejsdílenější zprávou pondělního rána se stala smutná informace amerických médií o smrti českého miliardáře Petra Kellnera, který zahynul v sobotu 27. března spolu se čtyřmi dalšími lidmi při havárii vrtulníku na Aljašce. Na Twitteru na něj vzpomínají osobnosti politického i společenského života.

Finančník Petr Kellner | Foto: ČTK

"Neuvěřitelná tragédie. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast celé rodině Petra Kellnera," napsal na svůj twitterový účet český premiér Andrej Babiš.

"Petr Kellner to u mě vždycky tak nějak vyhrával takovou vlastně maličkostí - vytrvalou finanční podporou Divadla Járy Cimrmana, věděl, že se hodí více, než by se mohlo zdát. A to mi stačilo. Fakt. Velmi schopnej chlap to byl. Upřímnou soustrast rodině a blízkým," napsal na Twitter řeporyjský starosta Pavel Novotný.

Petr Kellner to u mě vždycky tak nějak vyhrával takovou vlastně maličkostí - vytrvalou finanční podporou Divadla Járy Cimrmana, věděl, že se hodí více, než by se mohlo zdát. A to mi stačilo. Fakt. Velmi schopnej chlap to byl. Upřímnou soustrast rodině a blízkým.

— Pavel Novotný (@PavelNovotnak) March 29, 2021

"Petr Kellner. Ano, v minulosti můj zaměstnavatel. A ano, existoval, zdravil, otevíral dveře a byl to přes všechno člověk a táta. RIP," uvedla twitterová glosátorka politického a společenského života vystupující pod přezdívkou Holka z Prahy.

Český novinář a scenárista Petr Fischer zase na Twitteru zavzpomínal na Kellnerova slova, vyjadřující jeho přístup k podnikání: "Princip mého byznysu: děláte v chytré skupině zajímavé věci. Když neděláte zajímavé věci, začne to nudit vás a i ty okolo vás. A musí být pohromadě chytří lidé, protože jinak to nevymyslíte. Nikdy nic neutáhnete sami."

"Tragédie. A bude mít obrovský dopad nejen na byznys, ale také na českou politiku," upozornil výzkumník Petr Kaniok, docent na katedře mezinárodních vztahů a evropských studií Masarykovy univerzity.

Provozovatelé hotelu, v němž byl finančník ubytován, jsou podle deníku New York Times v šoku. "Je to zničující pro nás, naši komunitu a rodiny zemřelých. Za 17 let podnikání se nám nic podobného nestalo," uvedli provozovatelé. Podle nich byli Kellner a další oběť nehody, padesátiletý Benjamin Larochaix, kterého aljašské úřady ve zprávě označily rovněž za českého občana, častými hosty. Agentura AP uvádí, že oba průvodci, kteří také zahynuli, patřili mezi velmi zkušené.

Příčiny havárie zatím nejsou jasné, na místě vyšetřuje Národní rada pro bezpečnost dopravy (NTSB).

Investujte do svého zdraví. Předplaťte si Deník.cz a získejte neomezený přístup k seriálu Předsevzetí 2021. Více zde.

Zdroj