Velmi silné bouřky se v úterý vrátí i s kroupami a vichřicí. Kde si dát pozor?

5 měsíce starý 86

V úterý bude zataženo až oblačno, zpočátku se mohou objevit místy přeháňky nebo déšť. Naopak na Moravě a ve Slezsku se z rána mohou objevit bouřky, které v noci trápily zejména Čechy. Přechodně bude oblačnosti ubývat.

Vše však změní večer, kdy se do Česka znovu vrátí bouřky, a to i velmi silné. Podle předpokladů meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se s nimi budou potýkat lidé ve všech krajích v Čechách – v Praze, Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém i na Vysočině.

Během dne vydají meteorologové přesnou výstrahu. „Bouřky mohou být večer v Čechách i velmi silné s přívalovými srážkami kolem 60 mm, kroupami a nárazy větru kolem 80 km/h,“ uvádí meteorologové. Rychlost větru tak dosáhne až síly vichřice. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 23 až 27 °C, na východě a jihovýchodě dokonce budou atakovat 30 °C.

V noci na středu bude v Čechách oblačno až zataženo, místy se objeví přeháňky nebo avizované bouřky, které budou zpočátku i velmi silné. Na Moravě a ve Slezsku bude většinou polojasno, srážky se objeví jen ojediněle. Nejnižší teploty klesnou k 20 až 16 °C. Vát bude mírný severovýchodní až východní vítr o síle 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Bouřky přijdou i ve středu

Situace bude obdobná i ve středu. V Čechách bude oblačno až zataženo, přechodně až polojasno. Místy se objeví přeháňky nebo bouřky, odpoledne a večer i velmi silné. Na Moravě a ve Slezsku většinou polojasno a srážky jen ojediněle.

Nejvyšší teploty se budou v Čechách pohybovat mezi 27 až 31 °C, na západě jen kolem 25 °C. Na Moravě a ve Slezsku se přehoupnou přes tropickou třicítku, a to k 31 až 35 °C. Vát bude mírný východní až jihovýchodní vítr o síle 2 až 6 m/s, odpoledne a večer se bude v Čechách měnit na západní a v bouřkách přechodně zesílí.

Zdroj