Velvyslancem při NATO se v létě stane Konecký, při EU na konci roku Bärtl

před 1 měsíc 46

foto Ilustrační foto - Vladimír Bärtl, náměstek ministryně průmyslu a obchodu pro zahraniční obchod a Evropskou unii.

Praha - Stálým představitelem České republiky při Severoatlantické alianci (NATO) se letos v létě stane David Konecký, vrchní ředitel sekce bezpečnostní a multilaterální ministerstva zahraničí. Vedoucím stálého zastoupení při Evropské unii bude od konce roku nynější velvyslanec v Lucembursku Vladimír Bärtl. Oficiálně to dnes v tiskové zprávě potvrdilo ministerstva.

Stálým představitelem při NATO je od srpna 2019 Jakub Landovský. Vystřídá jej Konecký, který je od loňského října vrchním ředitelem jedné z ministerských sekcí. Je expertem na evropské a euroatlantické záležitosti s důrazem na bezpečnostní politiku. Dříve působil jako velvyslanec při Politickém a bezpečnostním výboru EU v Bruselu, ředitel odboru společné zahraniční a bezpečnostní politiky EU v Praze a vedoucí politické sekce české delegace NATO v Bruselu.

Bärtl v Bruselu vystřídá současnou velvyslankyni Editu Hrdou. Diplomatickou kariéru zahájil v roce 1999, působil dříve v Kanadě a ve Francii. Byl také náměstkem na ministerstvu průmyslu a obchodu v letech 2014 až 2019. V Lucembursku působí od února 2020.

Přečtěte celý článek