Velvyslancem ve Slovinsku bude bývalý policejní prezident Tomáš Tuhý

4 měsíce starý 56

foto Český velvyslanec Tomáš Tuhý na snímku z 12. září 2020.

Praha - Českým velvyslancem ve Slovinsku se stane bývalý policejní prezident Tomáš Tuhý. Vyplývá to z pozvánky na čtvrteční jednání sněmovního zahraničního výboru, na kterém se poslancům kromě Tuhého představí další dva velvyslanci - v Kataru Petr Chalupecký a v Thajsku Pavel Pitel. Tito dva diplomaté už v zemích působí delší dobu.

Tuhý od listopadu 2018 dosud vedl ambasádu v Bratislavě, kam nově nastoupil dosavadní ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák. Na webu ministerstva zahraničí je u velvyslanectví v Lublani zatím stále uveden vedoucí úřadu Juraj Chmiel.

Koncem listopadu napsal server Seznam Zprávy, že Tuhý má v disertační práci značnou část nepřiznaných buď doslovně shodných, nebo mírně poupravených textů ze dvou diplomových a dvou bakalářských prací jiných autorů a z několika článků z internetu. Web odkázal na analýzu experta na plagiátorství Jana Macha z Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze. Tuhý serveru sdělil, že rozhodně neopisoval a opomenout některý ze zdrojů může každý.

Generál Tuhý získal titul Ph.D. na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství na Vysoké škole báňské v Ostravě. Disertační práci obhájil 12. ledna 2018, tedy v době, kdy byl policejním prezidentem. Text má 86 stran a je na téma Metody řízení zajištěnosti údržby průmyslových podniků.

Ministerstvo zahraničí se za Tuhého tehdy postavilo. Státní tajemník ministerstva Radek Rubeš poukázal na to, že Vysoká škola báňská pochybení nenašla.

Zdroj