Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

2 měsíce starý 15

K incidentu došlo ve stanici Eighth Street. Za daných okolností velmi podivné chování policistů natočila na video svědkyně Victoria Hallová. Na záznamu je vidět, jak jeden strážník pod dohledem své kolegyně táhne Gilberta k východu ze stanice.

„Pořád jsem se ptal, proč nemají nasazenou roušku. Dozvěděl jsem se, že otravuju. Strážník dodal, že pokud nechci jet metrem, mám jít ven,“ uvedl 27letý Gilbert.

Prý s policisty mluvil několik minut, strážník měl napřed dělat, že neslyší, pak údajně uvedl, že Gilbertovi není přes nasazený respirátor rozumět. Hallová začala natáčet ve chvíli, kdy policista chytil muže za „límec“.

„Policisté začali být velmi agresivní. Normálně bych do něčeho takového vůbec nechtěla být zapletena, ale bylo to opravdu otravné a naštvalo mě to. Měli prostě říct: ‚Víte co, promiňte, měli jsme si taky nasadit roušku. Děkujeme, že jste nám to připomněl.‘ A to by bylo všechno,“ podotkla žena, která záběry pořídila.

Gilbert podle svých slov už dříve několikrát zahlédl a mluvil se strážníky, kteří porušovali opatření. Ale zatím nikdy nebyl fyzicky konfrontován. „Obvykle mě úplně ignorují, nasazují si potom roušku a vymýšlejí si nějakou chabou výmluvu, proč ji předtím neměli na sobě. Jeden z nich mi řekl, že nemá roušku, protože pije vodu. Samozřejmě, že u sebe žádnou vodu neměl.“

Ve všech veřejných dopravních prostředcích – i prostorách metra – je podle federálních nařízení státu New York kvůli koronaviru povinné nosit ochranu dýchacích cest. V případě porušení pravidla hrozí pokuta 50 amerických dolarů (asi 1 100 korun).

Zdroj