Verstappen dal tátovi k narozeninám vyhranou kvalifikaci. Ferrari šetřilo pneumatiky

3 týdny starý 14

 Reuters

Verstappen v boji o první místo na startu Velké ceny Bahrajnu porazil Mexičana o 138 tisícin sekundy. Za duem Red Bullu se umístili oba piloti Ferrari v pořadí Charles Leclerc, Carlos Sainz junior.

Předsezonní výsledky Aston Martinu potvrdil pátým místem Fernando Alonso. Až za ním se umístili George Russell a Lewis Hamilton z Mercedesu.

"Doufám, že to táta viděl. Je to dárek k jeho narozeninám," připomněl Verstappen, že jeho otec a bývalý pilot F1 Jos Verstappen v den kvalifikace slavil 51. narozeniny.

V první části kvalifikace byl od postupu jen krůček americký nováček Logan Sargeant. Pilot Williamsu zajel na tisícinu sekundy stejný čas jako Lando Norris. Ale jeho soupeř v barvách McLarenu své rychlé kolo zajel dřív, což ho zachránilo v první patnáctce. Hamilton jel na půl plynu a byl klasifikován až jako třináctý.

V té druhé ale sedminásobný mistr světa přidal, ovšem stále se našli tři soupeři, kteří byli rychlejší. Tím nejlepším byl Leclerc.

Monačan ale na pole position nezaútočil, protože dvě minuty před koncem třetí fáze kvalifikace vystoupil ze svého monopostu a zmizel v zázemí Scuderie. "Bylo to strategické rozhodnutí. Věděli jsme, že nemáme na pole position, proto jsme se rozhodli pošetřit sadu nejměkčích pneumatik," vysvětlil.

Velká cena Bahrajnu startuje v neděli v 16:00 našeho času. Online ji můžete sledovat v našem online přenosu ZDE.

Výsledky:

Zdroj