Většina vnitřních sportovišť využila vládního uvolnění a otevřela

1 měsíc starý 19

Aktuálně se děje

před 6 minutami

Bill Gates

Bill Gates odešel z vedení Microsoftu při vyšetřování vztahu s podřízenou

Členové představenstva americké softwarové společnosti Microsoft loni došli k závěru, že by zakladatel firmy Bill Gates měl odejít z jejich řad kvůli pokračujícímu vyšetřování, že měl před lety vztah se zaměstnankyní firmy. Napsal to list The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na nejmenované zdroje seznámené se situací.

před 7 minutami

Pivo, ilustrační foto

Spotřeba čepovaného piva za první kvartál meziročně klesla o téměř třetinu

Za letošní první kvartál klesla spotřeba čepovaného piva v Česku meziročně o 600.000 hektolitrů, tedy o 28 procent. ČTK to dnes sdělila výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová. Loni už přitom v prvních třech měsících do spotřeby zasáhla také pandemie. 

před 23 minutami

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Ministerstvo práce poslalo na odměny 3,9 miliardy, vyzvalo k jednorázové výplatě

Ministerstvo práce poslalo na odměny v sociálních službách za práci v podzimní a zimní vlně epidemie 3,93 miliardy korun. Peníze by mělo dostat asi 100.000 pracovníků. Novinářům to dnes řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle odborů někteří zaměstnavatelé chtějí ohodnocení vyplatit postupně ve splátkách do konce roku. Ministryně tento postup kritizovala, vyzvala k jednorázové výplatě.

před 29 minutami

Velká Británie, ilustrační foto

Angličané se mohou díky další fázi uvolnění obejmout

Angličané mohou díky další fázi uvolnění obejmout své přátele, sednout si na oběd a pivo dovnitř restaurace či odjet na dovolenou za hranice. Otevřely se také hotely, kina či krytá sportoviště. Nová, méně přísná pravidla začala platit i ve Walesu a Skotsku, nových svobod si tak v Británii ode dneška užije zhruba 65 milionů lidí, napsala agentura Reuters. Severní Irsko čeká další vlna uvolnění, která s sebou přinese i otevření vnitřních prostor restaurací a hospod, nejspíš 24. května, píše server BBC.

před 41 minutami

Ilustrační foto

NKÚ: Stát nerozděluje peníze pro VŠ tak, aby zvyšoval jejich kvalitu

Systém financování vysokých škol v ČR, který nastavilo ministerstvo školství, nepomáhá tomu, aby se na nich zlepšila kvalita vzdělání a aby se školy zaměřily na svůj dlouhodobý rozvoj. V mezinárodním srovnání se postavení českých veřejných vysokých škol zhoršuje, uvedl v dnes zveřejněné zprávě Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

před 42 minutami

OSN, ilustrační foto

Další debata RB OSN o izraelsko-palestinských bojích nepřinesla výsledek

Nedělní debata Rady bezpečnosti OSN svolaná kvůli izraelsko-palestinským bojům nepřinesla konkrétní výsledek. Čína jako současný předsedající stát vyzvala USA, aby změnily svůj postoj, protože svým dosavadním přístupem brání Radě hovořit o Palestině jednotným hlasem. Konflikt začal před týdnem a podle agentury Reuters jej nepřežilo téměř 200 Palestinců a deset Izraelců.

před hodinou

Indie, ilustrační foto

V Indii klesl denní přírůstek nakažených pod 300.000

V Indii poprvé od 21. dubna klesl denní přírůstek nákaz koronavirem pod hranici 300.000, počet úmrtí pacientů s nemocí covid-19 za poslední den ale opět překročil 4000. Informovala o tom agentura Reuters. 

před hodinou

Firmy, ilustrační foto

V dubnu přibyl po březnu nejvyšší počet firem za tři roky

 V ČR v dubnu přibylo 1701 společností, což je po letošním březnu nejvyšší počet za tři roky. Vzniklo 2741 nových firem, což je také po březnu nejvíce za tři roky. Zároveň zaniklo 1040 společností, o 228 méně než v březnu a zároveň nejméně od srpna 2018. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF, kterou má ČTK k dispozici.

před 2 hodinami

Ilustrační foto

V neděli přibylo nejméně případů covidu od léta

V neděli testy v Česku potvrdily 257 nových případů covidu, což je nejmenší nedělní přírůstek od konce letních prázdnin. Za sobotu bylo případů 598. Za posledních sedm dní připadá v Česku 71 nově odhalených případů covidu v přepočtu na 100.000 obyvatel. 

před 2 hodinami

himaláje

Klimatická změna přivádí na svahy Himálaje nová zvířata i malárii

V malebné horské vesničce Lete, vklíněné mezi mohutné himálajské vrcholky Annapurnu a Dhaulágirí v centrálním Nepálu, loni Som Parijar našel prvního tamního hada. "Byli jsme v šoku. Ani naši stařešinové za celý život nikdy velkého hada ve vesnici neviděli," uvedl 38letý horský průvodce. "Všichni pociťujeme změnu. Teď jsou tu komáři a mouchy, i v téhle nadmořské výšce. Minulý červen jsem ve vesnici poprvé viděl roj sarančat," sdělil Parijar listu The Times.

před 3 hodinami

Německo, ilustrační foto

Covid v Německu ustupuje. Nakažených je o 1500 méně než před týdnem

V Německu pokračuje ústup epidemie covidu-19, za poslední den tam úřady ohlásily 5412 nové infikovaných, což je o asi 1500 méně, než před týdnem. Na svém webu to uvedl Institut Roberta Kocha (RKI), který shromažďuje údaje z celé země. Po nákaze koronavirem tam nicméně zemřelo dalších 64 lidí, což je o deset více, než minulou neděli.

před 4 hodinami

Velká Británie, ilustrační foto

V Anglii dnes otevřou hospody či divadla, děti v Rakousku se vrací do škol

V Anglii dnes začíná další fáze uvolňování omezení přijatých kvůli šíření koronaviru. Otevřou se vnitřní prostory restaurací, hotely, muzea, divadla či kina. Dospělí se mohou účastnit organizovaného sportu, otevřou se vnitřní sportoviště a stadiony. Britové budou s určitými omezeními moci cestovat do zahraničí a navýší se limit pro venkovní sešlosti na 30 osob. Podobné změny začnou platit i ve Skotsku.

Zdroj