Populární americká hudební skupina Imagine Dragons zveřejnila nový videoklip k písni Crushed, který byl natočený na frontové linii na Ukrajině, napsal list The Kyiv Independent. V klipu vystupuje mladý Ukrajinec Saša, který přežil ostřelování svého města, přišel ale o všechno.

Washington/Kyjev 6:41 11. května 2023

„Klip je věnován Ukrajině a podpoře (ukrajinského vládního fondu) United24. Brzy řekneme více. Nyní se jen dívejte. A poslouchejte,“ řekl k videoklipu ukrajinský ministr pro digitální transformaci Mychajlo Fedorov.

Klip „sleduje Sašu, mladého chlapce, který ve svém městě přežil měsíce ostřelování. Sašův příběh je srdcervoucí, jsou ale tisíce dalších, kteří podobně jako on zoufale potřebují pomoct“, píše se v popisku písně na platformě YouTube.

Skupina Imagine Dragons patří mezi ambasadory ukrajinské vládní dárcovské platformy United24. Projekt založil přímo ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a je určen pro mezinárodní charitativní pomoc Ukrajině. Jednou z dalších známých tváří, která platformu podporuje, je i herec Mark Hamill známý z Hvězdných válek.

Americká skupina Imagine Dragons | Foto: Amy Sussman | Zdroj: ČTK / AP

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Komunikace jako hlavní slabina vlády. Fialův kabinet sliboval ukončit ‚Babišův chaos‘, příliš zatím neuspěl

  2. VIDEO: Imagine Dragons natočili klip na Ukrajině. Ústřední postavou je Saša, který přišel o všechno

  3. ONLINE: Když budu prezident, vyřeším válku na Ukrajině za 24 hodin, prohlašuje Donald Trump

  4. Reforma přijde ve čtvrtek

  5. Švédský velvyslanec: Je zklamání, že se nám ještě nepovedlo vstoupit do NATO. Ale jsme připraveni

  6. Stát už nemá kam dávat vězně. Možná bude na stole změna trestních sazeb

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme