VIDEO: Muž podezřelý ze znásilnění ženy na Proseku byl dopaden. Policie ho zadržela v Mělníku

před 5 měsíce 84

Policisté dopadli muže podezřelého ze čtvrtečního znásilnění ženy na pražském Proseku. Policie to uvedla na síti X. Pachatel ženu přepadl v jejím autě, když čekala před školou na syna. Následně ji odvezl a znásilnil. Čtyřicetiletý muž byl zadržen v noci na neděli v Mělníku.

„Kriminalisté dopadli podezřelého ze znásilnění ženy, která byla v týdnu nalezena na Proseku. Muže (40) zadrželi v noci na dnešek v Mělníku ve spolupráci se zásahovou jednotkou pražské policie. Nyní je v cele a budou s ním prováděny standardní úkony trestního řízení,“ napsali policisté.

Policie k případu v pátek uvedla, že muž ženu přepadl v jejím autě, když čekala na syna před školou. „Včera (ve čtvrtek, pozn. red.) odpoledne zatím neznámý muž donutil pod pohrůžkou násilí ženu, která seděla v autě a čekala na svého syna před školou v Praze 9, aby si přesedla na místo spolujezdce, a odvezl ji na neznámé místo, kde ji znásilnil,“ oznámila.

Pachatel pak podle policistů s autem přejel do Okřínecké ulice, odkud odešel. K popisu muže tehdy policisté sdělili, že byl štíhlý, měl kruhy pod očima, krátké světlé nebo žádné vlasy, byl cítit zatuchlinou a mluvil česky.

Vedle znásilnění kriminalisté muže podezírají také z omezování osobní svobody. Za znásilnění hrozí v základní sazbě půl roku až pět let vězení. Pokud se pachatel dopustí soulože nebo srovnatelného pohlavního styku, sazba se zvyšuje na dva až deset let. Při případném způsobení těžké újmy na zdraví pak sazba činí pět až 12 let odnětí svobody.

Přečtěte celý článek