VIDEO: Obrněná pohroma Rusů u Avdijivky. Motorkář závodil s dronem

2 týdny starý 9

Rusové v bitvě o Avdijivku ztrácejí stovky mužů denně. Ušetřena není ani vojenská technika. Rozhodně to však nehodlají jen tak vzdát. Do boje se pouštějí mechanizované jednotky i pěchota, dokonce i motorkáři. Všeobecně se intenzita útoků nakrátko snížila. Ukrajinci ale varují: třetí vlna ruské ofenzivy je na spadnutí.

Rusové u Avdijivky nadále obětují stovky mužů i svou techniku. Brigádní generál Oleksandr Tarnavskij uvedl, že navzdory útokům Ukrajinská obrana nadále drží. Podle Tarnavského došlo v oblasti k více než pěti desítkám ozbrojených střetů a na oblast dopadlo téměř tisíc dělostřeleckých granátů.

Mluvčí tiskového střediska obranných sil v oblasti Oleksandr Štupun řekl podle agentury Interfax, že Rusové se připravují na další, již třetí masivní vlnu útoku na ukrajinskou pevnost. Také tentokrát se ji budou snažit obklíčit a odříznout od zásobování.

„Pravděpodobně dojde k masivnímu nasazení techniky, protože nyní nepřítel poněkud omezil počet leteckých úderů a vpřed vyslal pěchotu. To znamená, že malé množství techniky bylo dva dny fixováno, zatímco bojové jednotky se pohybovaly,“ dodal mluvčí. Informace o pokusech využít k obklíčení oblasti nechráněnou pěchotu potvrzují také váleční pozorovatelé. Nazývají to „taktika Bachmut“, protože jde o velmi krvavý způsob vedení války připomínající loňské boje wagnerovců u tohoto města. Rusové u Avdijivky také ztratili již stovky kusů obrněné techniky, tanků i vozidel pěchoty.

Ukrajinci proti ruské pěchotě nasazují zejména kazetovou munici, případně na ni shazují výbušniny z dronů. Vzhledem k tomu, že postup otevřeným terénem přináší Rusům doposud jen zkázu, patrně se do Avdijivky také snaží prokopat pomocí tunelů.

Ukrajinská armáda zveřejnila záznam smutného osudu posádek dvou obrněných vozidel, která se zase jednou pokusila u Avdijivky prorazit. To se jim nepodařilo poté, co první z nich patrně najelo na minu a také druhé ukončilo svou cestu spektakulárním výbuchem v nedalekém remízku. Za pozornost stojí také podoba krajiny, kterou obě vozidla projíždí a která je poseta stopami po nesčetných explozích.

Poněkud kuriózní video zachycující úder ukrajinského FPV dronu na ujíždějícího ruského vojáka na motorce zveřejnili ukrajinští obránci před týdnem.

Motorizovaný voják se evidentně snaží jet co nejrychleji, ani tak ale nemá letící zbrani šanci uniknout. Na to, jak drony mění tvář moderního válečného konfliktu, upozornili také čeští vojáci bojující na Ukrajině. Deník FORUM 24 o tom informoval ZDE.

Zdroj