VIDEO: Policejní akce v pražských klubech odhalila 40 přestupků, celková výše pokut přesáhla 20 tisíc

4 měsíce starý 26

Pražská policie a pracovníci hygienické stanice prověřovali během pátečního večera a noci dodržování aktuálních epidemiologických opatření. Kontrolovali noční bary, hudební a taneční kluby v centru města. Prošetřena byla desítka míst, mezi nimiž byly i čtyři větší provozovny. Na webu policie to v sobotu uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Praha 15:55 17. července 2021

Hygienici evidovali porušení zákazu tance a shlukování. Některé kluby nedodržovaly rozestupy 1,5 m mezi stoly, u kterých se v určitých případech scházelo i více než čtyři lidi. 

Žádný tanec a u stolu jen čtyři lidé. Stovky policistů budou o víkendu kontrolovat kluby po celém Česku

Číst článek

Podle informací policie některé podniky, vedle nedostatečného vybavení dezinfekčními prostředky a neupozorňování svých hostů na dodržování opatření, překročily i maximální možnou kapacitu povoleného počtu hostů.

„V průběhu noci bylo zkontrolováno bezmála pět set osob. Více než čtyřicet osob z důvodu přestupkového jednání policisté na místě vyřešili v příkazním řízení, v drtivé většině se jednalo o neprokázání tzv. negativity při vstupu do provozovny,“ napsala Kropáčová na webu policie.

Policie v rámci kontrolní akce udělila pokuty v součtu přes dvacet tisíc korun.

„Pět přestupků vyřešili pracovníci hygieny oznámením do správního řízení. Ve dvou dalších případech vyřešili policisté přestupek na úseku cizineckého zákona taktéž v příkazním řízením,“ sdělila Kropáčová.

O nutnosti kontrol klubů v souvislosti se šířením koronaviru mluvil v rozhovoru pro iROZHLAS.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Řekl jsem paní hlavní hygieničce (Pavle Svrčinové), aby se společně s policií zaměřili na kontroly, zda i v nočních klubech lidé dodržují povinnost, že musí mít certifikáty. Teď nedávno byl případ v Nizozemsku, kde byla nákaza v takovém klubu,‘ uvedl. 

pat

Zdroj