VIDEO: Seriál Finanční gramotnost: probuďte svého vnitřního rebela

5 měsíce starý 99

Martin Nevyjel

Martin Nevyjel

Zástupce ředitele redakcí

Napište mi

Chcete se do něčeho pustit, ale chybí vám odvaha? S přibývajícími léty si člověk mnohdy myslí, že „tohle už pro něj není.“. Je. Probuďte rebela v sobě a jděte do toho.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii gallery 4 fotografie v galerii ›

Jak na peníze a malé podnikání 7. díl | Video: Vltava Labe Media

Margaret KřížováZdroj: se svolením Margaret KřížovéVydavatelství Vltava Labe Media ve spolupráci s byznys mentorkou Margaretou Křížovou připravuje projekt Jak na peníze a malé podnikání, ve kterém jednoduchou formou radí, jak ušetřit a naučit se dobře hospodařit.

A to nejen v rodině, ale také v drobném podnikání. 

Seriál natočený v prostoru Magenta Experience Center můžete zhlédnout na www.denik.cz a www.vlasta.cz.

Čím je člověk starší, tím více a častěji si může myslet, že leccos už se pro něj „nehodí“, že by byl směšný, kdyby něco zkoušel a přemýšlí, co by „na to přece řekli lidi“.

Prostě může mít pocit, že na rebelství už nemá nárok, že je pro něj passé. Byznys mentorka Margareta Křížová si to nemyslí a říká: „Přibývající léta neznamenají, že máte přestat rebelovat. Pokud chcete, můžete rebelovat v čemkoli“.

Nemá tím ale na mysli třeba obarvení vlasů na zeleno, nebo plán naučit se po šedesátce jezdit na koloběžce. Tohle nazývá jinak, a to „radostí ze života“.

Tím probuzením rebela v sobě míní spíše věci, do nichž jste se vždycky chtěli pustit, ale nebyl na ně čas a teď když už čas je, tak vám zase chybí odvaha.

Důležité je udělat ten první krok!

VLM Škola financí

VIDEO: Škola financí. Na cestě k mému JÁ s r.o.

Jak probudit vnitřního rebela?

• Budete se báta hledat sto výmluv,jak nechat vše přistarém, ale jakmileo tom začnete jednoupřemýšlet, váš rebeluž je vzhůru.

• Chtěli jste udělatvelkou změnu - začítnovou kapitolu, rozjetmalé podnikaní,zbavit se toxickéhočlověka ve svémokolí. Jděte do toho.

• Věřte si – jstemnohem lepší, nežsi o sobě myslítea dokážete víc, nežbyste čekali. Jdětekrok po kroku, nenítřeba změnit všechnopřes noc.

A jeden Margaretin tip navíc: Když si budete věřit,začnou se dít věci.Víte proč? Půjdez vás pozitivníenergie a lidé si tohovšimnou. Uvidíte,dveře se začnouotvírat, objeví senové příležitostia potkáte lidi,kterých jstesi možná dříve aninevšimli. Váš vnitřnírebel je připraven.Užijte si to!

Vyjde příště: Potřebujete víc peněz? Rozjeďte svou malou živnost.

VLM Škola financíZdroj: Vltava Labe Media

Zdroj