Video: Stačila drobná chyba a "lambo" za sedm milionů bylo málem zničené

4 měsíce starý 90

 Buggyra

Měl to být běžný testovací den. Ale českému jezdci se na italském okruhu rázem proměnil v nečekané drama.

Formánek v úterý v rychlosti asi 240 km/h narazil do bariér. Na voze, který podle informací deníku Aktuálně.cz stojí v přepočtu sedm milionů korun, udělal hodně škody.

"Byla to moje jezdecká chyba, moc jsem tlačil na pilu," přiznává pilot s tím, že větší nehodu neměl už šest let. A takto tvrdou nikdy.

Formánek se navíc nemohl dostat z poničeného auta. Speciál zasypaly pneumatiky z bezpečnostních bariér a z vozu se musel vyškrábat přes stranu spolujezdce. Z místa bouračky naštěstí odešel po svých. Po nezbytném vyšetření se ještě téhož dne vrátil za volant. Usedl do druhého týmového Lamborghini a vyjel na trať.

"Než jsem se vrátil z vyšetření, tak mi kluci přeházeli sedačku, volant, nastavili pásy a ještě jsem nějakých šest kol objel, abych se hned vrátil a neměl z nehody blok," vysvětlil pilot týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Formánka čeká v Imole spolu s krajanem Josefem Zárubou už o víkendu první podnik sezony seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe. Posádka v něm obhajuje loňské celkové třetí místo ve třídě Pro-Am. Jestli do závodního víkendu nastoupí, se rozhodne nejspíš v pátek.

"Počítám, že do tréninků nastoupím a pak uvidíme," říká Formánek s tím, že nejvíc jej limituje zraněné koleno a oteklý nárt, kvůli kterým nemůže dobře brzdit levou nohou. 

Zdroj