Video z Brazílie po sesuvu: Najednou zmizela dálnice

3 měsíce starý 33

V pondělí večer intenzivní deště způsobily, že se utrhly části svahů a začaly se valit na přilehlou dálnici. Bahno smetlo vše, co mu stálo v cestě. Podle úřadů pohybující se masa půdy zničila nejméně 16 vozů, píše agentura AP.

Navzdory špatnému počasí pátrací a záchranný tým hasičů stále pokračuje v odstraňovaní škod a v hledaní nezvěstných.

Prozatím se jim podařilo lokalizovat a vyprostit šest přeživších, včetně starosty pobřežního města Guaratuba Roberta Justuse, uvedl zpravodajský server BBC.

„Jsem naživu z boží milosti,“ citovala agentura AFP starostu města. „Bylo to hrozné. Hora na nás prostě spadla. Smetla nás do posledního auta,“ dodal představitel města.

Přečtěte si

Na italském ostrově Ischia se o víkendu v důsledku vydatných dešťů sesula půda. Záchranáři stále pokračují v hledání nezvěstných. Evakuováno bylo kvůli obavám ze zřícení dalších domů přes dvě stovky obyvatel.

Práci záchranářů komplikuje hůře přístupný terén. Zároveň panují obavy, že by mohlo dojít k dalším sesuvům. Národní meteorologická služba (INMET) vydala varování před silnými dešti pro více států v Brazílii.

„Týmy pracují nepřetržitě. Situace v oblasti je vážná a v příštích dnech se pravděpodobně zhorší,“ řekl ve středu novinářům velitel hasičů Manoel Vasco.

Zdroj